Bont Riot już wkrótce pojawi się na rynku

bont_riot_670
Riot

Przy projektowaniu nowego buta szosowego skorzystano z doświadczeń nabytych przy konstrukcji najwyższych modeli, jednak dzięki zastosowaniu nieco mniej egzotycznych materiałów i nieznacznemu wzrostowi wagi udało się stworzyć produkt, który na rynku będzie oferowany za jedyne 599,90, czyli ponad połowę mniej w stosunku do modelu Vaypor lub Vaypor+, który także w tym roku ujrzy światło dzienne.

Bont-Vaypor-Plus
Vaypor+

Pomimo dość niskiej ceny lista podobieństw do najwyższych modeli jest zadziwiająco długa - Riot będzie posiadał podeszwę w kształcie wanny wykonaną z włókna węglowego dla obniżenia wagi buta i zwiększenia sztywności, wbudowane wsparcie dla podbicia i przedniej części stopy, jest również całkowicie termoformowalny oraz będzie dostępny w szerokiej gamie rozmiarowej od 36 do 50 dodatkowo w opcjach standardowej, wąskiej, szerokiej i azjatyckiej.
Deklarowana waga wynosi jedynie 520g w przypadku rozmiaru 42, jest to zaledwie 70g więcej niż nowy Vaypor.

Oczywiście, są też różnice. Przede wszystkim budowa i materiały. Riot w przeciwieństwo do wysoko ustawionych braci, nie jest zbudowany w technologii monocoque ale w bardziej tradycyjnej dwuczęściowej technologii, gdzie góra buta od wanny jest osobnymi elementami połączonymi razem. Podeszwa także nie jest wykonana z topowych włókien węglowych, przez co butowi musiało przybyć kilka gramów więcej, pomimo delikatnego poświęcenia sztywności i zwiększenia wysokości podeszwy.

Górę buta odszyto z mikrofibry, a zapięcia będą podobne do tych znanych z modelu Vaypor. Nowy Vaypor+ będzie używać nowej konstrukcji zapięć z naciąganiem linki. Po bokach znajdziemy liczne otwory poprawiające wentylację. Dodatkowo możliwość przesuwania bloków pozwolą na lepszą regulację przód-tył w stosunku do pozostałych modeli Bonta.

bont_riot_2
Riot

Bont-Vaypor-Plus2
Vaypor+

Jakie będą kolejne niespodzianki Australijczyków? Może nowy but do MTB? Muszę przyznać że design modelu Riot jest naprawdę nowoczesny i bardzo mi odpowiada. Oczekiwałbym podobnego, dla ścigających się po górskich wertepach.

Buty dostępne będą na przełomie marca i kwietnia w firmie Poręba z Krakowa - dystrybutora marki Bont w Polsce.

 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl