JBG2 we Włoszech i Holandii

W niedzielę odbył się wyścig w formacie point to point La Prevostura o długości 46km. Trasa o profilu typowym dla wyścigów cross country, przysporzyła wiele trudności startującym. Głównie za sprawą padającego deszczu, który skutecznie rozmoczył twardą i szybką do tej pory rundę.
 Najlepiej wypadł Piotr Brzózka (JBG-2 Team), który zwyciężył w kategorii U23, zajmując równocześnie doskonałe 6 miejsce w kategorii open. Marek Galiński (JBG-2 Team) uplasował się na 9 miejscu, a Kornel Osicki na 21 miejscu ( 6 miejsce w kat. U23), który zmaga się z lekkim przeziębieniem.
Zwycięzcą został Rosjanin Alexey Medvedev (Elettroveneta Corratec).

21 Kornel Osicki (Pol) +10:27

O cenne punkty do kwalifikacji olimpijskich w Holenderskiej miejscowości Gieten walczyła również Ania Szafraniec (JBG-2 Team). Wyścig Hondsrug Classic kat. UCI C1 składał się z dwóch rund o długości 27km każda. Dystans ten najszybciej pokonała reprezentantka gospodarzy Laura Turpijn. Ania Szafraniec zajęła 7 miejsce tracąc do zwyciężczyni 5 minut.