CCC Polsat Polkowice na Tour of Hainan

... gdzie w wczoraj pięciu zawodników Łukasz Bodnar, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Tomasz Kiendyś, Tomasz Marczyński, Bartłomiej Matysiak oraz Tomasz Smoleń, stanęło na starcie wyścigu wieloetapowym "Tour of Hainan".
Dziewięcioetapowy wyścig dookoła wyspy Hainan posiada kategorię 2HC, a kolarze mają do pokonania łączny dystans 1400 kilometrów.

9 etap, 19.10, Dongfang – Ledong – Sanya

Wczorajczy etap wiódł wokół miejscowości Sanya. Trasa miała 85km, poprowadzona została płaskimi drogami i wiadomo było, że będziemy oglądać sprinterski finisz. Zgodnie z przewidywaniami na metę przyjechał cały peleton a pierwszym zwycięzca i zarazem liderem wyścigu został ukraiński sprinter, znany z występów w Polsce, Yuri Matlushenko.

„Tuż przed finiszem (na 1 kilometr do mety) w rozpędzonym peletonie doszło do dużej kraksy w której uczestniczyli m.in. kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice, Tomasz Marczyński i Bartek Matysiak. Na szczęście nie doznali  większych obrażeń. Potłuczeni z niewielkimi otarciami ukończyli 1 etap.
Bartek Matysiak dzięki bonifikatom uzyskanym na lotnych finiszach zajmuje 6 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.”

Liderem wyścigu został zwycięzca 1 etapu - Yuri Matlushenko.

118. Tomas Smoleń   0:03:49

Podczas dzisiejszego etapu triumfował Walentin Iglinski ASTANA, został też nowym liderem wyścigu. Adrian Honkisz awansował na 4 pozycję w generalce.

„Drugi etap wyścigu o długości 167,5 kilometra prowadził z Sanya do Wuzhishan po mocno pagórkowatym terenie.  Był to bardzo trudny etap, podczas którego w peletonie  dochodziło do licznych ataków a jeden z nich zakończył się odjazdem grupy 33 kolarzy którym udało się z niewielką przewaga dojechać do mety.  W walce o zwycięstwo etapowe najlepszym okazał się  Kazach Igliński, który pokonał Japończyka Taiji Nishitaniego z Aisan Racing Team i Australijczyka Johnnie Walkera z Footon-Servetto.”

4. Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice   0:00:09

Po zakończeniu "Tour of Hainan" ekipa przemieści się do Korei Południowej gdzie w dniach 22-24.10 weźmie udział w wyścigu "Tour of Seoul". W Korei ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w pięcioosobowym składzie.

Starty w Chinach i Korei będą ostatnimi startami ekipy CCC Polsat Polkowice w sezonie 2010.