Parakolarski Puchar Europy 2012 - Vratna - Słowacja

p5069098

W takiej scenerii przyszło się ścigać w wyścigu zaliczanym do parakolarskiego  Pucharu Europy, który odbył się w weekend we Vratnej na Słowacji.  Na starcie stanęło ok. 50 zawodników startujących na handbikach, tandemach (osoby niewidome) i na klasycznych rowerach, wśród nich spora grupa zawodników z Polski.  W grupie H3 całe podjum padło łupem biało-czerwonych handbikerów.  Bezkonkurencyjny po raz kolejny okazał się Rafał Wilk, który zdecydowanie wygrał wyścig ze startu wspólnego i czasówkę, wyprzedzając w obu wyścigach Arka Skrzypińskiego i Zbigniewa Wandachowicza.  Jeśli forma Rafała będzie tak rosła, to możemy liczyć na bardzo dobry wynik na paraolimpiadzie w Londynie, oby tylko polscy działacze też to dostrzegli i wysłali do Londynu Rafała i Arka (obaj z dużymi szansami na medal)

p5069125

W grupie H2 drugie miejsce zajął Rafał Szumiec (czasówka i wspólny) a wśród Pań Renata Kałuża także dwukrotnie przyjechała jako pierwsza.

p5069127

Przynależność do światowej czołówki potwierdzili również polscy tamdemiści zajmując 1 i 2 miejsce w obu wyścigach.

Zawodnicy, którzy nie pojawili się we Vratnej mogą tylko żałować przepięknych widoków, miłej atmosfery, dobrego piwa i zbójnickiej muzyki, którą przygrywała miejscowa kapela.

 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl