Kilometry dla Olimpiad Specjalnych pod patronatem Hansgrohe

W sobotę, 30 września na terenie AWF Warszawa odbyło się kolarskie święto Olimpiad Specjalnych Polska wspierane przez Hansgrohe Polska. W Mazowieckim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych i towarzyszących mu rowerowych atrakcjach wzięli udział zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną, przyjaciele Olimpiad Specjalnych oraz mieszkańcy Warszawy.

Celem wydarzenia była popularyzacja kolarstwa. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w charytatywnym rajdzie rowerowym „Kilometry dla Olimpiad Specjalnych”, który odbywał się na dwóch dystansach; 5 i 20 km ścieżkami Lasu Bielańskiego.

Kolarstwo jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportu wśród zawodników Olimpiad Specjalnych. „Olimpiady Specjalne Polska od ponad 32 lat przełamują stereotypy – pokazują, że nasi zawodnicy, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią osiągać sukcesy sportowe na poziomie krajowym i międzynarodowym. Pokazujemy też, że nasi sportowcy to po prostu wspaniali ludzie. Odczuwają radość, mają swoje ambicje i marzenia. Czasem trochę inaczej patrzą na świat, ale myślę, że taka inna perspektywa jest nam bardzo potrzebna.” powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Partnerem generalnym warszawskiej imprezy było hansgrohe, sponsor profesjonalnej grupy kolarskiej BORA - hansgrohe, w której jeżdżą m.in. medalista olimpijski Rafał Majka i trzykrotny Mistrz Świata w kolarstwie szosowym, Peter Sagan. „Zawodnicy Olimpiad Specjalnych to wspaniali ludzie. Jestem bardzo zadowolony, że możemy wspólnie cieszyć się kolarstwem.

Zapraszamy na rowery!” powiedział Robert Kamiński, Dyrektor Regionu Europa Północno-Wschodnia w Hansgrohe SE, który osobiście wziął udział w rajdzie na 20 km.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Igrzyska Olimpijskie 2021

    - Nie możemy sobie odpuścić. Naszym zadaniem na ten okres jest podtrzymanie tego co wspólnie wypracowaliśmy zimą. Każdy trenuje indywidualnie na...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl