Grody: Etap dla Rutkiewicza, wyścig dla Vrecera.

vrecer

Dzisiejszy etap był najtrudniejszy z calego wyścigu. Zawodnicy mieli do przejechania dystans 168 km, na którym znajdowało się aż 9 premii górskich.
Na 20 kilometrze zainicjowana została ucieczka 3 zawodników, wśród których znajdował się Jacek Morajko (CCC). Rozegrali między sobą finisz na przełęczy Niedźwiedzia, po czym zaczęła zgodnie współpracować. Współpraca się układała i harcownicy powiększali przewagę aż do osiągnięcia 2.40 minuty, kiedy to na 90km peleton obudził się i zaczął gonić uciekinierów zmniejszając sukcesywnie przewagę.

Losy wyścigu zaczęły się rozgrywać po tym jak uciekinierzy zostali wchłonięci przez grupę zasadniczą, a do pracy wzięli się zawodnicy CCC. Ich atak spowodował rozbicie peletonu i w efekcie na przodzie znalazła się piątka zawodników, wśród nich Marek Rutkiewicz oraz Słoweniec Robert Vrecer.

W Dzierżoniowe było już niemal pewne, że tylko cud odbierze mu zwycięstwo w wyścigu. Marek Rutkiewicz w finale okazał się najlepszy, a dzięki zarobionym punktom sięgnął po wygraną w klasyfikacji punktowej. Najlepszym góralem został Jarosław Dąbrowski. Klasyfikację drużynową wygrała ekipa CCC Polsat Polkowice.