Giro d'Italia: HTC-Highroad wygrywa czasówkę

giro2011-1

W sobotę 7 maja kolarze startowali w drużynowej jeździe na czas (team-time-trial TTT) na dystansie 19,3 km. I etap Giro d’Italia rozpoczął się o godz. 15:50 a kolejne drużyny wyruszały na trasę co 4 minuty. Trasa tego odcinka wiodąca z Venaria Reale do Turynu była płaska, aczkolwiek nie brakowało na niej kilku trudnych zakrętów. Do grona faworytów niewątpliwie należała drużyna HTC-Highroad, która to wygrała ten I etap Giro d’Italia, a Włoch Marco Pinotti został zdobywcą różowej koszulki lidera. Przez długi czas jednak na prowadzeniu była drużyna Pharma-Lotto Omega, która końcowo uplasowała się na 3-cim miejscu ex aequo z zespołem Liquigas-Cannondale (ten sam czas, strata 22 sek.), 2-ga lokata przypadła zespołowi RadioShack, tracąc do zwycięzców 10 sekund.

Zespoły z Polakami w składzie uplasowały się kolejno – Liquigas-Cannondale (z Sylwestrem Szmydem) na 4. miejscu, Lampre-ISD (Przemysław Niemiec) na 6. pozycji a Vacansoleil-DCM (z Michałem Gołasiem) na 10 miejscu.

Prolog zakończony w Turynie (ostatni raz Giro d’Italia gościło tu w 2005 roku) był tylko swoistą rozgrzewką przed trasą, jaka czeka kolarzy podczas 94. Giro d'Italia. Już jutro, w niedzielę 8 maja kolarze pokonają odcinek 242 kilometórw z Alby do Parmy.