​Wyścig o Jelenie Rogi w Rynie: Kamil Kuszmider z zespołu PEGO.cc iFON okazał się najszybszy

W minioną niedzielę w  malowniczej miejscowości Ryn odbyła się kolejna edycja wyścigów Łaciate Mazury MTB. To wydarzenie przyciągnęło wielu entuzjastów kolarstwa górskiego, którzy rywalizowali w różnych kategoriach. Trasa, usytuowana w sercu Mazur, oferowała zawodnikom wyjątkowe wyzwania terenowe, łącząc piękno przyrody z wymagającym profilem technicznym.

W kategorii PRO rywalizacja była niezwykle zacięta. Kamil Kuszmider z zespołu PEGO.cc iFON okazał się najszybszy, osiągając czas 2:50:11. Zaraz za nim, z wynikiem 2:58:46, finiszował Aleksander Piech reprezentujący AP SPORT. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Gukiewicz z 3Gravity Bike Team, kończąc wyścig z czasem 2:59:35.

W rywalizacji gravelowej, Bartłomiej Klus z MLEKPOL TEAM nie miał sobie równych, kończąc wyścig z czasem 3:22:27. Na podium stanęli również Artur Guzewicz z Hotelu Krasicki - MTB Olsztyn Team, który ukończył wyścig w 04:16:26, oraz Tomasz Łukasiewicz z wynikiem 04:20:00.

W kategorii Expert mężczyzn dominowali zawodnicy z Szprycha Giżycko. Krzysztof Kindrasz zwyciężył z czasem 1:56:22, a tuż za nim, z wynikiem 2:00:55, finiszował Wojciech Damięcki. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Marchlewski z AUTO LAND z czasem 2:02:26.

W kategorii Expert kobiet, pierwsze miejsce zdobyła Zofia Krysik z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, kończąc wyścig z czasem 2:16:39. Drugie miejsce przypadło Małgorzacie Jakubowskiej z AUTO LAND, która uzyskała czas 2:30:49. Podium uzupełniła Katarzyna Salik z MLEKPOL TEAM z wynikiem 2:38:27.

Rywalizacja w kategorii Hobby mężczyzn również dostarczyła wiele emocji. Sebastian Szumski z MTB Ełk-Prostki zwyciężył, kończąc trasę w 59:42. Maksymilian Wierzbicki, również reprezentant MTB Ełk-Prostki, zajął drugie miejsce z czasem 59:53. Trzeci na mecie zameldował się Miłosz Serowik z CSS Kurpie, uzyskując czas 1:00:27.

Wśród kobiet w kategorii Hobby najlepsza okazała się Agnieszka Czerska-Krysik, która ukończyła wyścig w 1:14:35. Drugie miejsce zajęła Natalia Chrostek z Kurpie Team z czasem 1:16:01, a trzecie miejsce przypadło Mai Kateszczenko z MTB Ełk-Prostki, która uzyskała czas 1:16:34.