​Medal „PRO MASOVIA” dla Grzegorza Wajsa!

To absolutnie wyjątkowe wyróżnienie. Organizator i twórca kolarskiego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs otrzymał medal „Pro Masovia”, najwyższe odznaczenie Mazowsza, przyznawane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. 

- Ten medal jest dla mnie olbrzymim zaszczytem, bo od urodzenia jestem ściśle związany z Mazowszem – podkreślił Grzegorz Wajs. - To jednocześnie nagroda dla całej ekipy Poland Bike, z którą od 2009 roku z dużą starannością i zaangażowaniem organizujemy imprezy rowerowe, przede wszystkim na terenie województwa mazowieckiego.

Były kolarz zawodowy i wielokrotny reprezentant Polski Grzegorz Wajs otrzymał medal „Pro Masovia” podczas dekoracji zawodów LOTTO Poland Bike Marathon 2023 w Nowym Dworze Mazowieckim. Najwyższe odznaczenie Mazowsza – w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika - wręczyli Bożena Żelazowska (posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej), Magdalena Biernacka (zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego) i Sławomir Majcher (dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie). Gratulujemy!

LOTTO Poland Bike Marathon 2023 znów należał do ścisłej czołówki w Polsce. W swoim jubileuszowym 15. sezonie cykl składał się z piętnastu etapów. Amatorzy na rowerach górskich odwiedzili kolejno Legionowo, Jabłonnę, Żabią Wolę, Nadarzyn, Górę Kalwarię, Perlejewo, Pionki, Ossów w Powiecie Wołomińskim, Marki, Gminę Stoczek Łukowski, Radzymin, Wyszków, Otwock, Nowy Dwór Mazowiecki z Twierdzą Modlin i warszawski Wawer.

- Bardzo sobie cenię długoletnią współpracę z samorządami, gospodarzami etapów w naszym cyklu - podkreślił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - To nasi sprawdzeni partnerzy, wspólnie organizujemy kolarskie zawody dla wszystkich miłośników dwóch kółek. W tym roku do tego grona dołączyły Pionki i Gmina Stoczek Łukowski. Nie wykluczam kolejnych debiutów w nowym sezonie.

Kolarski peleton Poland Bike wróci do rywalizacji w roku 2024. Nowy szesnasty już sezon cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2024 będzie składał się ponownie z około piętnastu wyścigów, rozgrywanych przede wszystkim na Mazowszu, od marca do października. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl