​LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

To była znów prawdziwa bitwa na rowerach górskich. Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2023 już dziesiąty raz w swojej historii zawitał do Radzymina. Frekwencja w Mieście „Cudu nad Wisłą” ponownie okazała się imponująca. W zawodach organizowanych przez Grzegorza Wajsa wystartowało aż 600 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton! Bazą wyścigów amatorów MTB była Szkoła Podstawowa nr 2 imienia Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie.

- Do Radzymina wracamy zawsze z wielką przyjemnością - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - To bardzo atrakcyjny, pofałdowany i techniczny teren. Radzymińska trasa przebiega na interwałowym obszarze Radzymin - Rynia - Białobrzegi, m.in. w pobliżu historycznych bunkrów w Forcie Beniaminów. Cieszymy się, że wspólnie z władzami Gminy Radzymin co roku już od 10 lat tworzymy największe kolarskie święto w Mieście „Cudu nad Wisłą”.

Na dystansie MAX (55 km) czwarty raz w sezonie wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Ernesta Kurowskiego (Józefów) i Rafała Brzyskiego (Retro Team). Wśród kobiet ósme już zwycięstwo odniosła Urszula Lewandowska, tym razem przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską i Sylwią Tkaczyk (wszystkie z Damovo Bike Team).

Trasę MINI (35 km) najszybciej pokonał Michał Dobrzyński (Kamyk Radzymin MTB Team), finiszując przed Adamem Stefankiem (Warszawski Klub Kolarski) i Fabianem Mucharskim (Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie kobiet triumfowała Natalia Dobrzyńska (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Patrycją Kuczyńską (Warszawa) i Liwią Michalczyk (Warszawski Klub Kolarski). Na tym dystansie odbyły się jednocześnie Mistrzostwa Polski MTB Urologów 2023, organizowane przez Poland Bike i Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Po tytuły mistrzowskie w Radzyminie sięgnęli Tomasz Szopiński (Warszawa) i Ewa Bres-Niewada (UroBike). 

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8 km). Najlepszy był Leon Ołdak (Warszawski Klub Kolarski), przed Leonardem Dudkowskim (Kamyk Radzymin MTB Team) oraz Emilem Pawłowskim (UKK Huragan Wołomin) i Dawidem Majgierem (Intro Cycling Team), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Sandrą Nygą (Serock) i Zuzanną Luszką (Warszawski Klub Kolarski).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Damovo Bike Team, przed KK Catena Wyszków i 3S Ciechanów Bike Team, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Rafbike Cycling Team i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Mucharscy, przed Luszkami i Kołaczami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin, Radzymińskim Ośrodkiem Kultury i Sportu, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Radzymina i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Radzymin i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2023 pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi odbędą się w najbliższą niedzielę 17 września w Wyszkowie. Zapraszamy!


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl