Firma Neomouv przejmuje Unibike

NEOMOUV, francuska marka rowerów elektrycznych obchodząca w tym roku swoje 20-lecie, z dumą ogłasza przejęcie 80% kapitału UNIBIKE, swojego wieloletniego partnera w Portugalii, producenta rowerów z doświadczeniem w malowaniu i montażu, wszystko po to by przyspieszyć rozwój na rynku rowerów elektrycznych.

O NEOMOUV:


NEOMOUV to pionierska francuska firma zajmująca się rowerami ze wspomaganiem elektrycznym (EAB), od 2003 roku mocno przekonana o korzyściach płynących z EAB jako alternatywnego środka transportu. Projektuje pełną gamę rowerów EAB dostępnych dla wszystkich. Modele łączą w sobie jakość, niezawodność, prostotę i moc w konkurencyjnej cenie. NEOMOUV oznacza żywe kolory i rowery do wszystkich celów.

O UNIBIKE:

Założona przez Sergio Ramosa, pasjonata rowerów i malowania od 1990 roku, firma UNIBIKE jest znana ze swojego doświadczenia i know-how w zakresie malowania (w tym ram karbonowych) i montażu rowerów. Nowy zakład produkcyjny zajmuje powierzchnię 15 000 m². Stosowane do malowania farby nie zawierają rozpuszczalników, dzięki czemu otrzymały etykietę Eco-friendly. Dzięki zdolności produkcyjnej wynoszącej 250 000 rowerów rocznie, UNIBIKE jest zaufanym partnerem wielu głównych międzynarodowych marek.

UNIBIKE to uznana firma z siedzibą w Soza, w samym sercu Doliny Rowerowej w Portugalii, znana ze swojej wiedzy w zakresie malowania, montażu i rozwoju przemysłowego w branży rowerowej. Została założona przez Sergio Ramosa, przedsiębiorcę pasjonującego się rowerami i malowaniem od 1990 roku. UNIBIKE posiada jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie, która została oddana do użytku w 2021 roku. Obiekt jest wyposażony w zautomatyzowane linie lakiernicze do malowania proszkowego, ciekłego i węglowego. Jego operatorzy są ekspertami w nakładaniu naklejek na bazie wody pod lakier na życzenie. Zgromadzone przez ponad 30 lat doświadczenie w tych obszarach cieszy się zaufaniem największych międzynarodowych marek. Zakład produkcyjny spełnia wysokie standardy środowiskowe i jest w stanie zmontować do 250 000 rowerów elektrycznych rocznie.

Przejęcie to umożliwi NEOMOUV przyspieszenie rozwoju na rynku rowerów elektrycznych, zabezpieczenie produkcji oraz zwiększenie elastyczności i zdolności do innowacji. Z drugiej strony UNIBIKE skorzysta z doświadczenia NEOMOUV w projektowaniu e-rowerów, zaopatrzeniu i pozyskiwaniu komponentów.

NEOMOUV i UNIBIKE będą nadal działać jako odrębne podmioty, z których każdy zachowa swoją tożsamość, autonomię i bazę klientów.

Philippe Vaxelaire podkreśla: "Jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować nasze zaangażowanie w demokratyzację korzystania z rowerów elektrycznych wśród naszych klientów, oferując wysokiej jakości, niezawodne, wydajne i konkurencyjne produkty, a także spersonalizowane usługi zapewniające wyjątkowe wrażenia. To przejęcie wzmacnia naszą obecność na rynku Ebike, rozszerza nasze portfolio produktów i tworzy nowe możliwości biznesowe. Jesteśmy przekonani, że ten strategiczny sojusz przyniesie liczne korzyści obu firmom i naszym klientom. Serdecznie dziękuję Sergio Ramosowi za zaufanie i cieszę się, że jego córki Paula i Victoria będą kontynuować z nami tę przygodę".

Sergio Ramos dodaje: "Cieszę się, że UNIBIKE i NEOMOUV łączą siły. Nasze dwie firmy są przedsiębiorstwami rodzinnymi i przedsiębiorczymi i podzielają wartości bliskości i zaangażowania. Doświadczenie naszych dwóch zespołów jest komplementarne i jestem przekonany, że ich wspólna pasja do innowacji i doskonałości pozwoli im napisać nowy rozdział w historii branży rowerowej".


o autorze

Magda Horabik

Amatorka z ambicjami, za sobą ma już szosę, MTB, a teraz próbuje odkryć trochę świata enduro. Na codzień studiuje i trenuje. W wolnym czasie lubi poszwędać się po świecie, czytać kryminały i zakręcić przy sportowych wydarzeniach.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl