Nowe zawody w sercu Broumovska: Przyjdź, ścigaj się i baw się dobrze!

Zapraszamy Państwa na nowy górski półmaraton rowerowy, który nosi nazwę na cześć pięknej okolicy w jakiej się odbędzie - w pobliżu polskiej granicy – Broumovsky Bike. Wyścig ten szybko stanie się znany doświadczonym kolarzom i hobbystom.

Celem organizatorów jest stworzenie zarówno nowego, wciągającego formatu z urozmaiconą trasą, jak i otaczającą atmosferę pełną wrażeń na trasie i poza nią. Start odbędzie się 17 czerwca z miejscowości Martínkovice z Chaty Pod Korunou, która leży obok przygranicznego miasta Božanov. Trasa ma długość prawie 52 kilometrów i prowadzi kolarzy w lasach i po drogach utwardzonych, przecinając Broumovskie wzgórza i doliny. Tylko około 25 procent pola wyścigowego będzie znajdowało się na asfalcie. 

Przewyższenie trasy: 1092 m.  

Trasa: Broumovsko – kraina nieskończonych przygód i opowieści. Broumovský bike prowadzi przez zróżnicowany krajobraz Broumovska, którego trasa wiedzie głównie szerokimi, utwardzonymi ścieżkami leśnymi i polnymi, niekiedy przejazdami przez asfaltowe drogi. Mimo że trasa prowadzi przez cięższy teren, nadaje się również dla mniej doświadczonych kolarzy, którzy mając mniejsze doświadczenie nie powinni mieć kłopotu z pokonaniem jej Na trasie otworzą się przed tobą niejednokrotnie piękne widoki na krajobraz ze zjazdami i podjazdami.

"Wyścig prawie zawsze prowadzi przy samej granicy, więc chcielibyśmy zaprosić naszych sąsiadów, do których również chętnie jeździmy rowerem i na wyścigi szosowe." - Wyjaśnia dyrektor trasy Vladimír Grusman. 

Wyścig jest otwarty dla cyklistów wszystkich kategorii, od 15 roku życia. "Odnajdą się tu zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i ci, którzy wciąż szukają bardziej wymagającego kolarstwa. Trasa nie jest przesadnie wymagająca, ale oferuje m.in. wszystko, co doceniłby kolarz - fajne technicznie sekcje, piękne widoki i miejsca dla kibiców. 

Oczywiście nie zabraknie też punktów gastronomicznych, na trasie są dwa - zdradza dyrektor wyścigu Tomáš Hladík. Coraz większą popularnością w różnych dyscyplinach sportu cieszą się także tak zwane wyścigi sztafetowe. Te również mogą być rozgrywane w grupach minimalnie trzyosobowych, które można zgłosić. Dla młodszych, ale też i starszych widzów, którzy nie będą chcieli kibicować wzdłuż trasy, został przygotowany program rozrywkowy w strefie startu i mety. W ofercie będzie też lokalna kuchnia i dobre piwo. 

Rejestracji można dokonać online lub na miejscu za pomocą płatności gotówkowej (w koronach czeskich). 

Pomóż nam przyspieszyć wydawanie numerów startowych, rejestrując się online. Czekamy na Ciebie! 

Więcej informacji na stronie: https://broumovskybike.cz/

Oferujemy 20 % zniżki na zakwaterowanie na http://martinkovice201.cz dla pobytów trwających 2 dni lub dłużej. 

Rezerwację należy przesłać na adres ahoj@martinkovice.cz. Zniżka jest ważna do 31 maja 2023 r. Kod rabatowy to: CykloMartinkovice.


o autorze

Magda Horabik

Amatorka z ambicjami, za sobą ma już szosę, MTB, a teraz próbuje odkryć trochę świata enduro. Na codzień studiuje i trenuje. W wolnym czasie lubi poszwędać się po świecie, czytać kryminały i zakręcić przy sportowych wydarzeniach.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl