EKOÏ full face - jeden z najlżejszych na rynku

EKOÏ umacnia swoją pozycję w kolarstwie górskim oferując produkty dla wszystkich jego dyscyplin. Marka, wraz z innymi partnerami Roc d'Azur, co roku opracowuje nowe produkty, specjalnie zaprojektowane przez ekspertów z branży dla najbardziej wymagających sportowców. EKOÏ może również poszczycić się bliską współpracą z Julien’em Absalon’em i Eliott’em Lapôtre w zakresie testowania nowych produktów, uzyskując od nich cenne informacje zwrotne w celu ciągłego ulepszania swojej oferty. Początek 2023 roku to premiera pierwszego kasku full face EKOÏ MTB Enduro Light

Wyjątkowy kask Enduro i gogle w EKOÏ

Od kilku lat kolarze górscy używają i chwalą kask EKOÏ Trail Forest za jego estetykę, ochronę i lekkość. Te 3 cechy są wpisane w DNA firmy EKOÏ. Dla zawodników Enduro oraz MTB nasi inżynierowie zaprojektowali pierwszy w ofercie kask full face, który od 18 lutego 2023 r. dostępny jest w ofercie EKOÏ. Dzięki agresywnym i płynnym liniom, kask full face EKOÏ MTB Enduro Light zaznacza swoją przynależność do świata, w którym zjazdowcy również wymagają stylowego wyglądu. Full Face robi wrażenie dzięki agresywnym liniom, 24 otworom wentylacyjnym (wloty i wyloty powietrza) oraz wysokiej jakości wkładkom wewnętrznym, zapewniającym maksymalny komfort, a także doskonale integrującymi się z goglami. Kask proponowany jest w ofercie z nowymi goglami EKOÏ o szerokim polu widzenia. Gogle wyposażone są w szkło HD, idealne wyłapujące kontrasty i nierówności najbardziej technicznego terenu. Opcjonalnie do gogli można zamówić szkła fotochromowe. Do kasku EKOÏ MTB Enduro Light dołączany jest podróżny pokrowiec. Wysokiej jakości wykończenie pokrowca pozwoli kolarzom górskim chronić kask podczas podróży.

W pierwszej trójce najlżejszych kasków na rynku

Kiedy lekkość idzie w parze z niezawodnością, użytkownicy mogą w pełni cieszyć się wykonywaniem swoich trików, mając absolutne zaufanie do swojego sprzętu. Magnetyczna klamra na podbródku, wyposażona jest w szczególnie łatwą w użyciu technologię Fidlock.

Eliott Lapôtre, kolarz górski, freerider, wykonał kilka zjazdów w naszym kasku i jest pełen pochwał: „Jestem bardzo zadowolony z nowego Ekoï full face! Testowałem go przez dwa pełne dni i nie chciałem go zdjąć. Jest naprawdę wygodny i wyjątkowo lekki. Uważam, że jednym z jego atutów jest magnetyczne mocowanie kasku Fidlock, które jest bardzo praktyczne, zwłaszcza w rękawicach. Polecam bez wahania!”

Dorian Allibert, kierownik działu MTB w EKOÏ:

„Istotą praktyki Enduro jest zaangażowanie. Dostrzegając rozwój tej dyscypliny, EKOÏ chce zaakcentować swoją pozycję w segmencie MTB, przełomowym i bardzo konkurencyjnym produktem pod względem stosunku jakości do ceny. Z dumą oferujemy kask, który ma kilka wspaniałych niespodzianek dla użytkowników, w szczególności osłony z limitowanych serii, które będą dostępne już wkrótce…”

Cechy kasku:

Waga: 620 g w rozmiarze S-M, 650 g w rozmiarze L-XL

Kolor kasku: czarny lub niebieski z brokatem, 3 kolory ekranu: złoty, niebieski, czerwony

Materiały: Skorupa i poliester

Normy bezpieczeństwa: EN 1078 / ASTM w trakcie certyfikacji

Zdejmowana osłona podbródka: nie

Magnetyczne zapięcie z technologią Fidlock

Rozmiary: S – M, L - XL

Regulowany daszek.

Cena kasku full face MTB EKOI Enduro Light: 967,99 zł

Cena gogli: 322,63 zł

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa:

W zależności od charakteru i specyfiki proponowanych tras, organizator wyścigu rowerów górskich może nałożyć przez cały czas trwania imprezy obowiązek noszenia jednoczęściowego kasku. EKOÏ zachęca zawodników do kontaktu z organizatorami zawodów w celu zapoznania się z tymi ograniczeniami.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UCI, treningi i zawody w wyścigach BMX wymagają używania kasku full face, monocoque bez bocznych paneli. 

Kaski rowerowe nie są dopuszczone do użytku na motocyklach.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl