Pinarello ostrzega przed podróbkami

Włoski producent rowerów ostrzega przed azjatyckimi podróbkami w super niskich cenach. 

Pewna liczba podróbek Pinarello jest ciągle w obiegu. Rowery zakupili klienci w Stanach, a w obieg wprowadził jeden z azjatyckich sklepów on-line.

campagna_falsi_eng 

Fausto Pinarello powiedział: "To nie tylko naklejki sprawiają, że sprzęt Pinarello jest tym czym jest, ale niestety niektórzy ludzie myślą, że tak jest. Podróbki można znaleźć głownie przez internet i są to kopie naszych rowerów. Wykonane są z gorszych materiałów w porównaniu do włókna węglowego  Toray, ktorego używamy w naszych topowych produktach. Konstrukcyjnie są one nie tylko mniej wydajne, ale są też bardziej kruche, a tym samym istnieje duże ryzyko uszkodzeń, które mogą spowodować obrażenia kierującego rowerem.

Choć Pinarello ściśle monitoruje sprzedaż swoich produktów online w obawie przed zaniżaniem cen, co może spowodować spadek wartości marki, odnotowano przypadki znalezienia podróbek także w Europie.

"Zwracamy się do wszystkich entuzjastów wyścigów szosowych żeby zwracali większą uwagę. Pinarello nie sprzedaje online, wolimy, żeby klient miał bezpośredni kontakt z nami lub naszymi dystrybutorami. To gwarantuje wysoką jakość rowerów w momencie ich zakupu "


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl