Ponownie zwycięzcy Zwift Academy otrzymują kontrakty zawodowe.

Siódmy rok z rzędu program identyfikacji i szkolenia talentów Zwift Academy Road przyznał kontrakty pro dwóm zawodnikom, którzy wyróżnili się ponad innych. Program identyfikacji talentów 2022 zakończył się w połowie listopada w Denii w Hiszpanii, a Zwift ogłosił zwycięzców w wideo opublikowanym dziś na GCN. 

Zwycięzcami są Brytyjka Alex Morrice, lat 22, która dołączy do UCI Women's World Tour z CANYON//SRAM Racing, oraz Włoch Luca Vergallito, lat 25, który dołączy do Alpecin-Deceuninck Development Team

Aby zdobyć swoje kontrakty zawodowe, Alex i Luca wyróżnili się spośród ponad 160 000 Zwifterów, którzy wzięli udział w 2022 Zwift Academy Road. Znaleźli się wśród finalistów - pięciu mężczyzn i pięciu kobiet - którzy zostali zaproszeni na finały w Denii. 

Na finałach wszyscy kolarze uczestniczyli w wyzwaniach i wyścigach Zwift, spotkali się z trenerami i pracownikami drużyn oraz mieli okazję jeździć z zawodnikami  obu drużyn. Alex i Luca wyróżnili się wyjątkowym talentem sportowym, imponującymi umiejętnościami na rowerze i wymaganym zachowaniem, aby nauczyć się tego, co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu na najwyższych poziomach wyścigów. 

Alex jest Zwifterem na poziomie 34 i zaimponowała sztabowi trenerskiemu podczas finałów swoim surowym talentem. Jako stosunkowo nowa zawodniczka, drużyna wierzy, że ma ogromny potencjał rozwoju. 

Magnus Bäckstedt, główny dyrektor sportowy CANYON//SRAM Racing mówi:

"Alex zaimponowała mi swoimi aktualnymi parametrami mocy, jak na typ zawodnika, którego mieliśmy nadzieję znaleźć do zespołu. Pokazała również dobre zrozumienie taktyki, z prawdziwym wyczuciem momentu wyścigu i wciąż ma pole do rozwoju. Alex zaimponowała podczas całego tygodnia finałów i jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać ją w zespole."
"To był taki przywilej, że mogłam pojechać do Hiszpanii i spędzić tydzień z niesamowitymi kobietami w CANYON//SRAM Racing" - powiedziała zwyciężczyni Alex Morrice. "Byłam tak podekscytowana, że mogłam jeździć z jednymi z najlepszych na świecie profesjonalnymi zawodniczkami. Wszyscy sprawili, że czułam się tam mile widziana i nie potrafię opisać emocji jakie mi towarzyszą w myślach o możliwości ścigania się u ich boku w 2023 roku i później." 

Luca to Zwifter z poziomu nr 39, który zaimponował sędziom swoimi imponującymi wartościami mocy i udowodnił, że ma zdolności potrzebne do osiągnięcia sukcesu na szosie, jak również na Zwifcie.  

Kristof de Kegel, Performance Manager w Alpecin-Deceuninck mówi:

"Luca startował na bardzo równym poziomie podczas tygodnia finałów Zwift Academy, co pokazuje, że ma odpowiednie umiejętności fizyczne i psychiczne, aby być profesjonalnym kolarzem. Jego progresja kolarska została przerwana z powodu studiów, więc w zespole wierzymy, że możemy z nim zrobić kilka dużych kroków w przyszłości. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby wydobyć z Luki jego najlepszą wersję!".
"Nawet dla kogoś, kto żyje tak blisko serca profesjonalnych wyścigów, może być bardzo trudno zostać zauważonym przez wielkie zespoły. Jestem tak wdzięczny, że Zwift dał mi sposób, aby zostać zauważonym i jestem tak podekscytowany dołączeniem do zespołu rozwojowego Alpecin-Deceuninck na nadchodzący sezon, aby dostać możliwość sprawdzenia mojej wartości w najważniejszych wyścigach i nauczyć się ścigania od najlepszych zawodników na świecie" - powiedział zwycięzca Zwift Academy Road Luca Vergallito.  

W najbliższych dniach możecie dołączyć do zwycięzców Zwift Academy na przejażdżkach w Watopii. Przejazd Alex Morrice CANYON//SRAM odbędzie się w poniedziałek, 19 grudnia o 10 rano. Luca Vergallito Alpecin-Deceuninck odbędzie się we wtorek, 20 grudnia, o godzinie 9 rano. Oba wydarzenia można znaleźć w aplikacji Zwift Companion App, a także na stronie eventów.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl