​Gravel Adventure Poland 22 lipca w Świeradowie – Zdroju

Jeśli powiedziało się “A”, trzeba teraz powiedzieć “B” - druga edycja polskiej kwalifikacji do gravelowych Mistrzostw Świata startuje 22 lipca 2023 roku w Świeradowie – Zdroju. Właśnie ruszyły zapisy i rejestracja zawodników do tego lipcowego wyścigu!

To oznacza powrót w Góry Izerskie, które wydają się wprost stworzone do tej odmiany kolarstwa, a także kolejną bitwę o kwalifikacje i przyjazd do Polski zawodników z absolutnego gravelowego topu. To, że będzie okazja do ścigania się również dla polskiej czołówki, tylko przydaje atrakcyjności temu wyścigowi. Czas zatem na gravelowe lato w Górach Izerskich!

Dwa dystanse: Medio Fondo o długości 64 km i Gran Fondo o długości 112 km czekają, a trasy są już oficjalnie dostępne online: https://www.graveladventure.pl/trasy/

Regulamin polskiej eliminacji UCI Gravel World Series dostępny jest tu: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/regulami...

Baza wyścigu i biuro zawodów znajdować się będą przy dolnej stacji kolei gondolowej Ski & Sun w Świeradowie – Zdroju. Gran Fondo wystartuje o 9:00, a Medio pół godziny później.

W tym roku, podczas premierowego wyścigu Gravel Adventure, na najdłuższym dystansie najlepsi byli reprezentanci Niemiec: Christian Kreuchler, Anton Albrecht i Sebastian Breuer. Wśród kobiet wygrała Maja Włoszczowska przed Niemką Svenją Betz i Holenderką Tessą Nefjees. Dystans Medio wygrał Bartosz Huzarski przed Sebastianem Wolnym i Tomaszem Machem. Najlepsza z pań to Joanna Balawajder, druga była Anna Michalak – Warżała, a trzecia Julia Janda.

Warto się pospieszyć i zrobić sobie (lub komuś ;-)) kolarski gwiazdkowy prezent - opłata startowa uiszczona do końca roku wynosi tylko 150 PLN!

Zapisy i zgłoszenia: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.p...

Więcej informacji znaleźć można na https://www.graveladventure.pl oraz https://www.facebook.com/graveladventurepoland

A tak było w tym roku...


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl