WARREN BARGUIL i EKOÏ, STAWIĄ CZOŁA “0-3000’’

La verticale des fous czyli „pionowe szaleństwo” - ogromne wyzwanie dla Warren’a Barguil’a podczas jego pierwszego triathlonu

Nie potrzeba przedstawiać tego niesamowitego sportowca, jakim jest Warren Barguil! Każdego lata, w lipcu, gdy tylko góry ukazują się na horyzoncie trasy Tour de France „Wawa” staje się jedną z najchętniej obserwowanych gwiazd tego wyścigu. W nieustającej pogoni za nowymi wyzwaniami, kolarz rodem z Hennebont we Francji zdecydował zmierzyć się z „0-3000” - jednym z najbardziej wymagających triathlonów. „0-3000” jest bardzo dobrze zaplanowany w kalendarzu sportowców, ponieważ odbywa się w grudniu (sobota 3 grudnia 2022 r.), na marginesie moich zimowych przygotowań do kolarskiego sezonu, niosąc małe ryzyko kontuzji - mówi Warren Barguil - zawodnik Arkea Samsic.

Francuska wyspa Réunion na Oceanie Indyjskim oferuje zawodnikom bardzo urozmaiconą trasę, która rozpoczyna się na poziomie morza i rozciąga się aż po szczyt wygasłego wulkanu Piton des Neiges, znajdującego się na 3070 m. wysokości. Jest to trasa, która doskonale wpisuje się w fizyczne warunki i możliwości Warren’a Barguil’a. To wyjątkowe, wspaniałe wyzwanie ponieważ trasa jest bardzo wymagająca. Nie obawiam się etapu kolarskiego, ale etap biegowy - wspiąć się na 2000 czy 3000 metrów nad poziomem morza, to nie lada wyczyn - podkreśla Warren Barguil.

Activ’Images

Specjalny sprzęt dla maksymalnej wydajności

EKOÏ jest głównym partnerem Warren’a Barguil’a podczas sezonu kolarskiego. Wyposaża sportowca, jednocześnie współpracując z nim nad rozwojem nowych i superwydajnych produktów. Będziemy towarzyszyć naszemu ambasadorowi podczas tego wyczynu dostarczając mu specjalnie dla niego zaprojektowany kask aero oraz trzyfunkcyjny kombinezon. Niezwykle istotne jest posiadanie produktów najwyższej jakości, spełniających swoje funkcje w trakcie wymagających zawodów. Po raz pierwszy w trakcie zawodów założę na siebie trzyfunkcyjny kombinezon. Używając go podczas treningu, odniosłem wrażenie maksymalnego komfortu, kombinezon zapewnia doskonałą wentylację, co jest z pewnością będzie dodatkowym atutem podczas tego triathlonu!

Activ’Images

Jean-Christophe Rattel, Prezes i założyciel EKOÏ :

EKOÏ towarzyszy Warren’owi od 2018 roku. Razem odnieśliśmy przepiękne zwycięstwa jak tytuł Mistrza Francji na szosie w 2019 roku czy wygrana na 5. etapie Tirreno-Adriatico tego roku. Wspierać Warren’a, jednocześnie udostępniając mu nasze najnowsze produkty, wykorzystujące innowacyjne technologie w tym niezwykłym wyzwaniu to dla nas prawdziwa duma i zaszczyt.

o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl