Otwarcie Myślenice Singletracks

Dużo się dzieje w Myślenicach. Rozpoczęto budowę skate parku i będzie też pump track, a wczoraj przy Karczmie obok górnej stacji wyciągu narciarskiego na Górze Chełm odbyło się uroczyste otwarcie górskich tras rowerowych w kompleksie Myślenice Singletracks. Pogoda dopisała, podobnie jak frekwencja. Chętnych by poszaleć na świeżym powietrzu nie brakowało – na trasach można było spotkać między innymi Anię Szafraniec czy Sławka Łukasika. Udało nam się też spotkać z Pawłem Matuszyńskim i przetestować jego nową maszynę – Druid Wizard. Ach, cóż to był za dzień…

W ramach kompleksu Myślenice Singletracks docelowo ma powstać kilkadziesiąt kilometrów górskich ścieżek rowerowych na terenie Nadleśnictwa Myślenice w ramach kompleksu leśnego Chełm i Uklejna. To właśnie Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Myślenice są głównym partnerem inwestycji wykonywanej przez Gminę Myślenice. Obecnie do dyspozycji rowerzystów będą trasy „Rodzinny Flow” oraz „Snajper”. Wyjechać na górę Chełm można jednym ze szlaków lub jednoosobową kolejką, która przystosowana jest do zabrania roweru.

Zabawy było naprawdę sporo. Każdy amator  rowerowego szaleństwa będzie tutaj zadowolony, a i bardziej profesjonalni riderzy znajdą coś dla siebie. Miło, że w końcu powstało tutaj odpowiednie miejsce dla rowerzystów. Teren ten miał wielki potencjał i cieszymy się, że w końcu udało się wykonać pierwszy krok do poprawy infrastruktury rowerowej w okolicy. Od końca lat 90-tych ubiegłego wieku rowerowi maniacy czekali by ich sen się ziścił i teraz już mogą poczuć ten sen „w realu”.


o autorze

Przemysław Adamek

Były amatorski w-ce mistrz Polski w XC, zawodnik DH a przede wszystkim pasjonat kolarstwa górskiego. Dawnej także dziennikarz motoryzacyjny. Obecnie szczęśliwy mąż i ojciec.

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl