​Bike Atelier MTB Maraton ponownie w Beskidach

Wrzesień jest wyjątkowo intensywnym miesiącem dla fanów kolarstwa górskiego. Jeden z największych maratonów MTB w Polsce zadebiutuje w Rzykach na terenie gminy Andrychów. Zawodnicy spotkają się przy kompleksie Czarny Groń, gdzie 11 września będzie można rywalizować na czterech dystansach.

W górach najlepiej

- Nie da się ukryć, że MTB to z natury jazda po górach, chociaż wielokrotnie udowadnialiśmy, że można przygotować ciekawą trasę także z dala od typowo górskiego krajobrazu. Zawsze jednak chętnie wracamy w Beskidy i tak jest również tym razem - wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Rzyki i Czarny Groń to dla nas zupełnie nowa lokalizacja. Wiemy jednak, że po pierwsze ma ogromny potencjał dla fanów MTB, a po drugie jest też sprawdzoną miejscówką na tego typu wydarzenia. 

Przygotowano cztery dystanse o różnych stopniach trudności. Najdłuższy z nich – PRO, przeznaczony jest dla regularnie trenujących, nieco łatwiej będzie na dystansie HOBBY, który wybiera zwykle najwięcej uczestników wydarzenia.

- Góry zawsze są wymagające, ale wybór między poszczególnymi dystansami ułatwia dopasowanie czegoś dla siebie. M.in. z myślą o osobach, które jeszcze nie czują się na siłach lub debiutują mamy przygotowany dystans MINI. Ta sama ścieżka będzie także miejscem rywalizacji najmłodszych, jadących z opiekunami – dodają organizatorzy.

Bazą imprezy będzie kompleks Czarny Groń i Hotel & SPA Czarny Groń, gdzie znajdziemy zarówno miasteczko wyścigu jak i start oraz metę poszczególnych dystansów.

Postaw na dobrą zabawę

Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy, dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.

- Co roku przybywa nowych zawodników, którzy chcą spróbować tej formy rywalizacji. Nie ukrywajmy, zawsze wyścig mobilizuje nas do większego wysiłku, więc z jednej strony pozwala zmotywować się do treningów, a z drugiej strony to dobra zabawa i możliwość sprawdzenia się w nieco szerszym gronie – dodaje Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Na pewno wyróżnia nas doskonała atmosfera zarówno na starcie, jak i na mecie. Mamy stałych uczestników, którzy są z nami od wielu lat. Nie brakuje też rodzin przyjeżdżających kibicować, także jest to też pewnego rodzaju sposób na spędzenie weekendu.

Mistrzostwa Polski Leśników oraz premia górska

W Rzykach zaplanowaliśmy dodatkową klasyfikację leśników, którzy będą walczyć w ramach Mistrzostw Polski Leśników. Zostaną one rozegrane na dystansie HOBBY w klasyfikacji kobiet i mężczyzn (OPEN). Wydarzenie odbywa się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Na wszystkich dystansach będzie można również wykazać się w ramach specjalnej premii górskiej zlokalizowanej na szczycie Potrójnej, gdzie nagrodami są pobyty w Hotel & SPA Czarny Groń.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W Rzykach nie zabraknie również osobnych wyścigów dla dzieci. Strefę KIDO i przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych propozycje do rywalizacji znajdziemy w miasteczku wyścigu.

- Stawiamy na rodzinną rozrywkę, dlatego też zapraszamy zarówno tych, którzy walczą na długich dystansach, jak i najmłodszych – dopiero poznających kolarstwo. Dla nich mamy wyścigi na krótkich trasach, dostosowanych do wieku i możliwości m.in. na rowerkach biegowych. Nie ma dolnej granicy wieku, natomiast najstarsza grupa startująca w rywalizacji KIDO to ośmiolatkowie - zachęcają organizatorzy.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl