​Właściciele rowerów Trek - uważajcie

Ffirma Trek Bicycle ogłosiła globalne wycofanie z rynku zintegrowanych kierownic z mostkiem Bontrager Aeolus RSL VR-C oraz rowerów w nie wyposażonych, w tym wszystkich rowerów Speed Concept SLR z roku 2022 oraz wszystkich rowerów Emonda SLR z lat 2021-2022.

Trek robi to dobrowolnie i we współpracy z amerykańską Komisją Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, niezależną agencją, która promuje bezpieczeństwo produktów konsumenckich poprzez zajmowanie się "nieuzasadnionym ryzykiem" obrażeń, opracowywanie standardów bezpieczeństwa i prowadzenie badań nad urazami związanymi z produktami. Co ciekawe sprawa tyczy się około 3200 rowerów oraz 900 mostków na rynku wtórnym. Chyba nie będzie to wielką tajemnicą że problematyczne kierownice zostały wyprodukowane w Chinach.

Wygląda na to, że karbonowy mostek oraz kierownica tych konkretnych modeli mogą pęknąć w przypadku przeciążenia, potencjalnie powodując utratę kontroli nad rowerem i wypadek. Taką informację znajdziecie na stronie producenta:

Z naszych danych wynika, że posiadasz rower Speed Concept SLR 2022, rower Emonda SLR 2021-2022 i/lub kierownicę z mostkiem Bontrager Aeolus RSL VR-C, sprzedawaną jako akcesorium. Celem niniejszego listu jest poinformowanie o wycofaniu przez Trek tych produktów z powodu ryzyka pęknięcia przy przeciążeniu karbonowej kierownicy z mostkiem. Może to doprowadzić do utraty kontroli nad rowerem i upadku.
Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas bardzo ważne. W niniejszym liście znajdziesz ważne informacje dotyczące dalszego postępowania, jeśli istnieje szansa, że posiadasz dotknięty problemem produkt. DOTKNIĘTE PROBLEMEM MODELE: rowery Speed Concept SLR 2022, włączając rowery w ramach programu Project One i rowery ze standardowego asortymentu w dowolnej kolorystyce oraz wszystkie rowery Emonda SLR 2021-2022, włączając rowery w ramach programu Project One i rowery ze standardowego asortymentu w dowolnej kolorystyce a także wszystkie kierownice z mostkiem Bontrager Aeolus RSL VR-C sprzedawane jako akcesoria. W przypadku braku pewności, czy w danym rowerze lub kierownicy z mostkiem problem ten występuje, należy zgłosić się do lokalnego sprzedawcy Treka w celu bezpłatnego sprawdzenia.

Jeśli jesteś właścicielem roweru Trek Speed Concept SLR z 2022 roku także tych w ramach Project One (które według zapewnień są w całości wykonywane w USA), oficjalny sprzedawca Treka zainstaluje za darmo nową kierownicę. Moim zdaniem to poważna wpadka wizerunkowa, przecząca zapewnieniom o pochodzeniu produktów w bądź co bądź nietanich rowerach.

W przypadku rowerów Trek Emonda SLR i kierownic/wsporników Bontrager Aeolus RSL VC-R pochodzących z rynku wtórnego, Trek dostarczy kierownicę i wspornik do czasu, gdy dostępny będzie zaktualizowany model połączonych kierownic i wsporników. Miejmy nadzieję, że tym, razem w technologiach i materiałach, za które już zapłaciliście niemało.

Lista rowerów z problematycznymi produktami:

2022
Speed Concept SLR 9
Speed Concept SLR 9 eTap
Speed Concept SLR 7
Speed Concept SLR 7 eTap
Speed Concept SLR 6 eTap
Emonda SLR 6 eTap
Emonda SLR 7
Emonda SLR 7 eTap
Emonda SLR 9
Emonda SLR 9 eTap   

2021
Emonda SLR 6
Emonda SLR 6 eTap
Emonda SLR 7
Emonda SLR 7 eTap
Emonda SLR 8
Emonda SLR 9
Emonda SLR 9 eTap

Jako dodatkową zachętę do oddania roweru lub kierownicy do wymiany Trek oferuje 100$ / 100£ kredytu w sklepie, który można wykorzystać na dowolne produkty Trek lub Bontrager do końca roku. 


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl