​LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie w Powiecie Wołomińskim

LOTTO Poland Bike Marathon w świetnym stylu wrócił po wakacyjnej przerwie. W Ossowie w Powiecie Wołomińskim prawie 500 amatorów na rowerach górskich wystartowało w wyścigach, organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Frekwencja, jak na okres wakacyjny, imponująca. To była też dobra kolarska lekcja historii. 102 lata temu w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej, właśnie na Błoniach Ossowskich, odbyła się Bitwa Warszawska, zwana „Cudem nad Wisłą”. Gościem specjalnym LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie była koszykarka reprezentacji Polski Katarzyna Dydek, mistrzyni Europy i uczestniczka igrzysk olimpijskich.

Rywalizację na dystansie MAX (53 km) zdominował Damovo Bike Team. Wygrał Łukasz Woźnica, przed Arturem Mioduszewskim, a trzeci finiszował Łukasz Kulesza (Retro Stork Team). Wśród kobiet Damovo Bike Team zdobył całe podium. Zwyciężyła Magdalena Kosko, przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską i Sylwią Tkaczyk.

Na trasie MINI (28 km) nie było mocnych na Macieja Petryszyna (UKK Huragan Wołomin). Za nim najszybciej finiszowali Tomasz Zieliński (UKK Huragan Wołomin) i Patryk Białek (Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet pierwszy raz w LOTTO Poland Bike Marathon triumfowała Klara Troficka (Bike Expo Narodowy Team), wyprzedzając Barbarę Marcelewicz (Marceli Team) i Justynę Woźnicę (Damovo Bike Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Wygrał Fabian Mucharski (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Krzysztofem Paziewskim (UKS Kolarz Nadarzyn) i Dawidem Kaszewskim (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Gajewska (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrą Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin) i Zuzanną Błazucką (CNC Blaze Technology). Swoje wyścigi Mini Cross miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed Mybike.pl i Grupą ANG, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Damovo Bike Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Timbud Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM zwyciężył UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Hot Wheels, a punktację rodzinną wygrali Wróblewscy, przed Bolkami i Smejdami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie został zorganizowany przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wołominie, OSP Ossów, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Starosta Wołomiński i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Starostwo Powiatowe w Wołominie oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Impreza - w ramach obchodów 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku – została dofinansowana ze środków Powiatu Wołomińskiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą niedzielę 28 sierpnia w podwarszawskich Markach. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl