​Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas rozstrzygnięte!

W długi weekend, 14 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport oraz dla amatorów w jeździe indywidualnej na czas.

Gospodarzem zmagań były Grójec i Jasieniec. Zawody rozegrane zostały na dystansie 19,5 kilometra. Start i meta zlokalizowane były w Skurowie skąd zawodnicy jechali drogą nr 730 w kierunku Warki do miejscowości Ryszki, gdzie następował nawrót.

Rywalizacja zgodnie z przepisami Międzynarodowej Unii Kolarskiej przebiegała w piętnastu kategoriach cyklosport oraz masters, a także w sześciu kategoriach dla amatorów. Po raz pierwszy mistrzostwa dla amatorów zostały zorganizowane w formie otwartej, pozwalającej na start zawodnikom bez polskiego paszportu. Pełne wyniki poszczególnych kategorii znajdują się na stronie www.ztc.pl w zakładce dotyczącej Mistrzostw.

–  Doskonale przygotowana trasa, specjalna otoczka, a także znakomita pogoda sprawiły, że mieliśmy rywalizację na najwyższym sportowym poziomie, to mistrzostwa, które zawodnicy zapamiętają na długo. A już w przyszłym roku obchodzić będziemy 100-lecie kolarstwa w Żyrardowie, już teraz zapraszamy na Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport ze start wspólnego, które w 2023 roku odbędą się właśnie w tym mieście – mówi, dyrektor zawodów, Wojciech Pawelec.

Baza imprezy, parkingi, a także sama dekoracja zorganizowane zostały w Grójcu przy ul. Sportowej 16 na terenie Hali Sportowej "SPARTAKUS" Grójeckiego Ośrodka Sportu.

Organizatorem imprezy było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl