​Charzykowy zapraszają na weekend pełen sportowych wrażeń

Już w ten weekend nad Jeziorem Charzykowskim rozpoczyna się Marbruk Triathlon Charzykowy. W malowniczej scenerii Borów Tucholskich wystartuje w tym roku prawie tysiąc zawodników, którym przyświecać będzie wyjątkowy cel – wsparcie akcji charytatywnej i zebranie 4,5 miliona złotych na rzecz poznańskiego szpitala.

W najbliższą sobotę odbędą się pierwsze starty na zawodach w Charzykowach. Już o 8 rano wystartują pierwsi zawodnicy na dystansie sprinterskim liczącym 28,25 km. O godz. 11 do boju staną kolejni ludzie z żelaza – wtedy rozpoczyna się wyścig na najdłuższym dystansie, czyli 112,99km. Ostatniego dnia, czyli w niedzielę, zawody zakończą się startami na dystansie 1/4 o długości 56,5km. Rywalizacja na dystansach 112,99 km oraz 56,5 km odbędzie się indywidualnie oraz drużynowo w sztafetach.

W tym roku głównym sponsorem zawodów po raz kolejny jest firma Marbruk, która w szerokim zakresie wspiera organizację eventu. Wydarzenie ponownie objęli Patronatem Honorowym Powiat Chojnicki oraz Gmina Chojnice.

Startujący zawodnicy będą mogli nacieszyć swoje oko widokiem pięknej natury oraz przystani jachtowej, w której stacjonuje najstarszy polski klub żeglarski z Chojnic. Trasa prowadząca wzdłuż Jeziora Charzykowskiego uchodzi za jedną z najszybszych w kraju, co będzie sprzyjało zawodnikom, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Dodatkową motywacją do finiszu będzie zbiórka prowadzona przez organizatorów wraz z Fundacją Pho3nix na rzecz Oddziału Dziecięcego Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Finisze zawodników przyczyniają się do zwiększenia zebranej sumy. Do celu (jakim jest zebranie 4,5 miliona złotych) zostało niewiele ponad 50 tysięcy. Zbiórka zakończy się w połowie lipca w Poznaniu na ostatniej imprezie z cyklu CIECH Tri Tour – JBL Triathlon Poznań 2022.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie: www.triisolation.tritour.com.pl/charity.

- Już za chwilę zaczynamy Marbruk Triathlon Charzykowy. Można powiedzieć, że cykl rozpoczął się już na całego. Wierzę w to, że ludzie z żelaza w najbliższy weekend uzyskają w Charzykowach świetne wyniki, spędzą wspaniale czas oraz pomogą nam wypowiedzieć te magiczne słowa dotyczące zbiórki – udało się! Wszystko jest w ich nogach – mówi Wojciech Kruczyński, organizator zawodów z cyklu CIECH Tri Tour.

Marbruk Triathlon Charzykowy 2022 odbędzie się w dniach 11-12 czerwca i będzie to, po JBL Triathlon Sieraków, druga tegoroczna impreza z cyklu CIECH Tri Tour. Trzecią i zarazem ostatnią imprezą cyklu będzie JBL Triathlon Poznań, który odbędzie się w dniach 15-17 lipca w stolicy Wielkopolski.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl