​ŻTC BIKE RACE na półmetku

Za nami weekendowe zmagania w ramach ŻTC BIKE RACE 2022, na starcie obu wyścigów w Rawie Mazowieckiej i Opocznie stanęło ponad 400 uczestników. Już 12 czerwca czas na ściganie w Żychlinie.

W sobotę zawodnicy ścigali się w Rawie Mazowieckiej na dobrze znanej im trasie Mistrzostw Polski z 2021 roku. Dzień później zmagania przeniosły się do Opoczna, gdzie oprócz klasycznego etapu ŻTC BIKE RACE odbyły się również II Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców, a także Memoriał Marka Galińskiego rozgrywany z kategorii M30 SUPER PRESTIGE, w nim triumfował Michał Kucharski (Spica Solutions) przed Piotrem Lisem (Team Intrum) oraz Radomirem Chmielem (Michelin Team). Pełne wyniki obu rywalizacji dostępne są na stronie www.ztc.pl. Oba zawody zaliczone zostały do Klasyków Ziemi Łódzkiej. Podobnie będzie z etapem w Żychlinie.

Ten już 12 czerwca. Niedzielny etap odbędzie się na zmienionej względem poprzedniego roku trasie. Start i meta przy stadionie miejskim w Żychlinie przy ul. Waryńskiego, następnie w prawo w Narutowicza i dalej Traugutta po czym skręt w lewo w Łukasiewicza i dalej 1-maja wyjazd z Żychlina. Następnie przez Jurków Pierwszy do Woli Owsianej, gdzie skręt w prawo w kierunku miejscowości Golędzkie , gdzie skręt w prawo i kolejno przez Oporów i Janów do drogi 573 w którą skręt w prawo i następnie w lewo na Żbików i do Rakowca na drodze 583, w którą skręt w prawo. Po wjeździe do Żychlina w lewo w Wiejską i kolejno w prawo i w lewo w Górną. Następnie w prawo w Lipową i w prawo w Łukasińskiego. W Woli Popowej w lewo do Woli Popowej Dolnej, gdzie w prawo w Żeromskiego. Z Żeromskiego w lewo w Dąbrowskiego i w prawo w Waryńskiego – meta .

– Już w niedzielę widzimy się w Żychlinie. Tegoroczne zmagania cyklu ŻTC BIKE RACE wchodzą w decydującą fazę. Z pewnością nie zabraknie wielu sportowych emocji – zachęca do udziału w wyścigu, dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl