​Już za kilka dni 7. edycja Marbruk Triathlon Charzykowy

Za kilka dni rusza druga tegoroczna impreza z cyklu CIECH Tri Tour – Marbruk Triathlon Charzykowy 2022. W malowniczej scenerii Borów Tucholskich wystartuje w tym roku prawie tysiąc zawodników, którym przyświecać będzie wyjątkowy cel – wsparcie akcji charytatywnej i zebranie 4,5 miliona złotych na rzecz poznańskiego szpitala.

Marbruk Triathlon Charzykowy 2022 to już 7. edycja zawodów triathlonowych w sercu Borów Tucholskich. Sportowe emocje rozpoczną się w sobotę rano startami triathlonistów na dystansie sprinterskim, liczącym 28,25 km. Trzy godziny później zawodnicy zmierzą się na najdłuższym dystansie o długości aż 112,99 km. W niedzielę odbędą się ostatnie zmagania indywidualne, na trasie liczącej 56,5 km, a później drużynowe w sztafetach. 

Trasa prowadząca wzdłuż Jeziora Charzykowskiego uchodzi za jedną z najszybszych w kraju. Startujący zawodnicy będą mogli nacieszyć swoje oko widokiem pięknej natury oraz przystani jachtowej, w której stacjonuje najstarszy polski klub żeglarski z Chojnic.

Finisze zawodników zasilą zbiórkę prowadzoną przez organizatorów we współpracy z Fundacją Pho3nix. Celem akcji jest zebranie 4,5 miliona złotych na rzecz Oddziału Dziecięcego Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Po świetnym wyniku JBL Triathlon Sieraków (gdzie zebrano ponad 374 tysiące złotych) do uzyskania całej kwoty pozostało już tylko 50 tysięcy! Na jubileuszowej 10. edycji sierakowskiego triathlonu oprócz doskonałego wyniku zbiórki, byliśmy świadkami również świetnych sukcesów sportowych. Jednym z nich było ustanowienie nowego rekordu trasy przez Miłosza Sowińskiego, który pokonał dystans 112,99 km z czasem 3:55:03. Czy w Charzykowach również doświadczymy bicia rekordów?

- JBL Triathlon Sieraków wyszedł wyśmienicie. Jubileuszowy klimat udzielił się nie tylko organizatorom, ale też zawodnikom i wszystkim zgromadzonym kibicom. Ta dobra atmosfera nakreśliła nam, jak powinny wyglądać wszystkie imprezy z naszego cyklu – również ta w Charzykowach. Moc sportowych emocji i bicie rekordu trasy najlepiej dopełnić może tylko jedno – osiągnięcie celu naszej zbiórki charytatywnej, czyli 4,5 miliona złotych na rzecz Szpitala im. Wiktoria Degi w Poznaniu! – Mówi Wojciech Kruczyński, organizator zawodów triathlonowych z cyklu CIECH Tri Tour.

Więcej informacji o zbiórce na stronie: https://triisolation.tritour.com.pl/charity.

Marbruk Triathlon Charzykowy 2022 odbędzie się w dniach 11-12 czerwca i będzie to, po JBL Triathlon Sieraków, druga tegoroczna impreza z cyklu CIECH Tri Tour. Trzecią i zarazem ostatnią imprezą cyklu będzie JBL Triathlon Poznań, który odbędzie się w dniach 15-17 lipca w stolicy Wielkopolski.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl