​Złota Wstęga Kaczawy – Szosowy Klasyk Złotoryja. Niedziela, 22 maja

Wiosenne edycje cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk ruszają jedna za drugą i ani się obejrzymy, a już będziemy w połowie rywalizacji i w połowie sezonu. Kolarstwo szosowe wróciło kilka lat temu do należnej mu popularności, czego dowodem jest stale rosnąca ranga dolnośląskich wyścigów, jak i coraz lepsza frekwencja oraz wysoki poziom sportowy. 

Chociaż PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk to seria wyścigów przede wszystkim dla amatorów, to na starcie stają przecież zawodnicy ze znakomitą zawodniczą przeszłością, byli reprezentanci Polski i uczestnicy wielkich światowych tourów. Inna sprawa, że dziś naprawdę trudno odróżnić ambitnego amatora od regularnego zawodowca. Tak czy inaczej – kolarski cykl, którego kolejna odsłona odbędzie się w najbliższą niedzielę w Złotoryi, daje możliwość startu każdemu, kto tylko czuje się na siłach aby wziąć udział w kolarskim wyścigu na szosie, a PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk staje się największą w Polsce cykliczną imprezą w kolarstwie szosowym.

Złota Wstęga Kaczawy – Szosowy Klasyk odbędzie się na dwóch dystansach – PRO (81 km, 900 metrów przewyższeń) oraz FUN (54 km i 410 metrów w pionie).

Start i meta na rynku w Złotoryi. Pierwsze starty (dystans PRO), z podziałem na sektory startowe i kategorie wiekowe (więcej na https://szosowyklasyk.pl/) od godziny 11:00.

Po krótkiej przerwie przyjdzie czas na starty kolejnych grup ścigających się na dystansie FUN. Wyścig odbędzie się na zabezpieczonej, zamkniętej dla ruchu kołowego trasie.

Biuro zawodów będzie otwarte w niedzielę od godziny 8:00. 

W sobotę biuro zawodów będzie nieczynne!

Runda, na której odbędzie się wyścig biegnie w stronę Świerzawy, potem skręca do Sokołowca i Proboszczowa, wiedzie przez Pielgrzymkę, Wojcieszyn, Uniejowice do Zagrodna i przez Nową Wieś Złotoryjską wraca do Złotoryi.

Dystans PRO będzie miał rundę nieco wydłużoną – ze Świerzawy kolarze pojadą dalej do Lubiechowej, skręcą na Janochów i Podgórki, a potem jeszcze Chrośnica, Janówek i Rząśnik.

Trasa złotoryjskiego Szosowego Klasyka jest niezwykle malownicza i widokowa. Te atuty na pewno pomogą w pokonywaniu kolejnych trudności i podjazdów, których na trasie nie brakuje. Krajobraz Krainy Wygasłych Wulkanów przecież zobowiązuje, a wyścig okraszony będzie złotem nie tylko ze względu na górniczą przeszłość tej części Dolnego Śląska, ale też przez złociste łany kwitnącego rzepaku, które towarzyszą kolarzom na trasie.

Najbliższy Szosowy Klasyk to nie tylko jedna z edycji cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, ale też część Kolarskiego Weekendu w Złotoryi i na terenie Gminy Złotoryja. W sobotę trasy wokół Zlotoryi opanują kolarze górscy biorący udział w trzeciej edycji cyklu Bike Maraton, największego cyklu maratonów MTB w Polsce. Start i meta tych zawodów znajdują się w Wilkowie – Osiedlu, a podczas rywalizacji na czterech dystansach Bike Maratonu, odbędą się również zawody kolarskie dla dzieci PKO Ubezpieczenia Junior Race (https://bikemaraton.com.pl/).


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl