Miękinia rozpocznie Bike Maraton 2022

Wreszcie się doczekaliśmy – w najbliższą sobotę, 23 kwietnia, zaczynamy Bike Maraton 2022! Gmina Miękinia i jej rowerowe ścieżki są już gotowe, a organizatorzy cyklu już odliczają dni do pierwszej w tym roku edycji Bike Maratonu. Dodajmy, że tradycja kolarskich weekendów w Gminie Miękinie zostanie utrzymana, bo w niedzielę odbędzie się Szosowy Klasyk Miękinia – kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. To będzie również pierwszy sezon bez sanitarnych restrykcji i organizacyjnych dylematów oraz związanej z nimi niepewności.


Dwa razy w ciągu minionych dwóch sezonów pandemia zmuszała organizatorów do przełożenia Bike Maratonu w Miękini i dwa razy Bike Maraton startował z opóźnieniem – dwa lata temu zaczynaliśmy w Szklarskiej Porębie, a rok temu w Złotoryi. Teraz wszystko wraca na swoje właściwe tory, a Bike Maraton wraca do kwietniowego wyścigu w Gminie Miękinia, słynącej już na całą Polskę z rozrastającej się sieci rowerowych szlaków i z miana wiosennej stolicy polskiego MTB. Czas najwyższy przypomnieć sobie jak wygląda początek kolarskiej wiosny!

Pierwszy w tym roku dystans FUN będzie miał 20 km, CLASSIC 33, MEGA 54, a GIGA 77 km i mimo płaskiej trasy przewyższenie sięgnie na tym dystansie prawie 800 m. To już również tradycja – zaczynamy Bike Maraton na „rozgrzewkowych”, w miarę łatwych trasach i powoli wjeżdżamy w góry, w których zadomowimy się latem na długo. Przed nami, między innymi, UCI Marathon Series w Jeleniej Górze, Ultra Bike Maraton w Bielawie i Mistrzostwa Polski XCM w Bardzie Śląskim! Na starcie w Miękini staną też gravele – taka klasyfikacja będzie na dystansach MEGA i GIGA.

Wielu zawodników już nie może się doczekać tego co wydarzy się w nadchodzącym sezonie, a inauguracja cyklu już dawno nie była wyczekiwana tak tęsknie i z takim napięciem…

Biuro Zawodów w Miękini ruszy już w piątek i będzie czynne w godzinach 17:00 – 20:00. W sobotę zaczynamy od 8:00.

Pierwszy start o 10:00, a kolejne od 11:00, z podziałem na sektory startowe.

Baza wyścigu, start, meta i strefa expo znajdować się będą przy sportowym kompleksie na ulicy Sportowej w centrum Miękini.

O 11:30 rozpoczną się zawody dla dzieci – PKO Ubezpieczenia Junior Race.

Ten długi kolarski dzień zakończymy tuż po godzinie 17:00.

Więcej: https://bikemaraton.com.pl/

Zapisy i zgłoszenia: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Biuro zawodów, dojazd, parkingi: https://bikemaraton.com.pl/miekinia/biuro-zawodow/...


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl