​Poznaj CoreCap - Pierwszy na świecie zintegrowany komputer rowerowy

Lubicie mieć porządek na kierownicy? Ja też. Nieraz widuje rowery, których zawartość kokpitu ociera się o absurd - kilka różnego rodzajów uchwytów na telefon, licznik, kamerkę, lampek, także tych zintegrowanych z głośnikiem, ekstenderów bo przecież za mało miejsca a tu kolejne niezbędne rzeczy trzeba jeszcze zmieścić, dzwonek, trąbka... pominąłem coś?

Urządzenie które opiszę idealnie wpisuje się w moją wizję kokpitu - TO CO NIEZBĘDNE I NIC WIĘCEJ. 

Wszystkie potrzebne dane metryczne - na pierwszy rzut oka.  

CoreCap to pierwszy na świecie licznik rowerowy z ekranem OLED o rozdzielczości 360×360 pikseli i przekątnej 1,3 cala, który montuje się do rury sterowej roweru. Jest idealnie zintegrowany i chroniony przed czynnikami zewnętrznymi. Możesz dostosować i wybrać spośród dostępnych funkcji komputera CoreCap, aby mieć pod ręką potrzebne dane, które są niezbędne podczas jazdy. 

Steruj funkcjami komputera CoreCap za pomocą aplikacji.  

Aplikacja mobilna łączy się z urządzeniem CoreCap i daje Ci kontrolę nad wszystkimi jego funkcjami. Możesz dostosować do 5 wstępnie ustawionych ekranów, aby zawsze mieć możliwość przełączania się na dane pomiarowe, których naprawdę potrzebujesz na szlaku. Zwyczajnie przeciągnij i upuść wybrane wskaźniki, a zostaną one wyświetlone w urządzeniu CoreCap.  Aplikacja zapisuje aktywności i dane, dzięki czemu można w każdej chwili sprawdzić historię jazdy. Co ważne dla wielu z nas, urządzenie jest kompatybilne ze Stravą, Google Maps i Komoot. Aplikacja działa na telefonach z systemami Android i iOS). Aby sparować urządzenie, postępuj zgodnie z instrukcjami.

A jak się tym steruje?

Wystarczy przekręcić przełącznik obrotowy na urządzeniu CoreCap, aby przełączać się między wstępnie ustawionymi ekranami, które można dostosować za pomocą aplikacji.  Co ważne i co także oferuje konkurencja to możliwość otrzymywania powiadomień ze swojego smartfona bezpośrednio do urządzenia CoreCap. Wybierasz te, powiadomienia które chcesz zobaczyć, a które nie są ważne podczas jazdy, bezpośrednio w aplikacji. 

Jak komputer zlicza kilometry, które pokazuje na wyświetlaczu?

W dość nieoczywisty sposób. Pomijając dane przekazywane przez Stravę, licznik kilometrów mieści się w nakrętce zaworowej. To zdecydowanie pierwszy w branży licznik kilometrów, który oferuje najłatwiejszą instalację na rynku. Jeśli nie korzystasz z aplikacji, to po prostu wymień nakrętkę zaworu na magnetyczną i gotowe. Urządzenie będzie wtedy pokazywać tylko prędkość i przebytą odległość.

Łatwa instalacja bez użycia narzędzi i modyfikacji roweru. 

Pasuje do wszystkich widelców MTB. Każdy CoreCap jest dostarczany z trzema długościami dolnych śrub, które umożliwiają montaż na widelcach o długości rury sterowej od 15 cm do 30 cm.  Nie są wymagane żadne specjalne narzędzia - wystarczy zdjąć istniejący top cap i gwiazdkę, a następnie wsunąć CoreCap na miejsce. Wyjmij dolną śrubę z kapturkiem ochronnym i przykręć ją do urządzenia CoreCap od dołu widelca. Tyle. Bateria o pojemności 2600 mAh wystarcza na około 3 miesiące. Ładowanie odbywa się za pomocą kabla USB-C w urządzeniu. W tym celu należy je zdjąć z roweru.

Kompatybilność z widelcami

Urządzenie jest kompatybilne z widelcami MTB 1,5″ Tapered. Średnica wewnętrzna musi mieścić się w zakresie 24,25-24,80 mm. Licznik nie będzie pasował do widelców Fox 34 29 z lat 2012-2015.

Kampania crowdfundingowa rozpocznie się pod koniec maja. Wtedy będzie można już zamawiać. Z informacji wynika że wysyłka będzie możliwa w dowolne miejsce na świecie. 

Dostępne widgety

Wymiary:

Wysokość - 5,9 cala / 15 cm
Szerokość - 1,3 cala / 3,3 cm
Waga - 185 g
Materiały: Aluminium Alloy 

Dane techniczne: 

Rozdzielczość ekranu - 360x360px
Rozmiar ekranu - okrągły wyświetlacz OLED o przekątnej 1,3 cala
Bateria - akumulator litowo-jonowy o pojemności 2600 mAh
Łączność - Bluetooth LE
Temperatura pracy - od -4°F do 140°F (od -20°C do 60°C)


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl