​Adam Bielecki zdobywał najwyższe szczyty świata - teraz pomoże dzieciom

Słynny polski alpinista i himalaista Adam Bielecki osiągnął w swojej pasji niezwykle wiele, zdobywając najwyższe szczyty świata. Tym razem za cel stawia sobie pomaganie dzieciom – i każdy może do niego dołączyć.

Od najmłodszych lat Bielecki zafascynowany był wspinaczką. O wówczas siedemnastoletnim Tyszaninie zrobiło się głośno już w 2000 roku, kiedy jako najmłodszy człowiek w historii wszedł na Chan Tengri w stylu alpejskim. Od tamtego czasu udało mu się zdobyć takie szczyty jak K2, Makalu czy Gaszerbrum.

Obecnie Adam Bielecki za cel obrał sobie promowanie sportu i niesienie pomocy dzieciom. Został ambasadorem Fundacji Pho3nix, z którą współpracuje przy organizacji JBL Triathlon Poznań 2022. Przygotowując się do imprezy, triathloniści zasilają zbiórkę charytatywną, której celem jest zebranie aż 4,5 miliona złotych na rzecz Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu.

- Zbieramy pieniądze, aby pomóc najmłodszym pacjentom Szpitala – udało nam się przekroczyć już 3 miliony złotych. W tym momencie każdy grosz jest na wagę złota, bo zwiększa możliwości leczenia w placówce, która powinna być w gotowości do przyjmowania ukraińskich dzieci, w tym ofiar wojennych. Nasze wsparcie jest teraz dla nich niezwykle ważne, a szczytny cel jest dodatkowym motorem do działania dla triathlonistów przygotowujących się do imprezy. Musimy się spiąć – liczy się każdy kilometr i każda złotówka! – komentuje akcję Bielecki, który oprócz wsparcia zbiórki będzie również obecny podczas JBL Triathlon Poznań 2022.

Podczas imprezy himalaista spotka się z najmłodszymi sportowcami na mecie Pho3nix KIDS Triathlon – zawodów dla dzieci od trzeciego roku życia, gdzie będzie kibicował i wspierał najmłodszych triathlonistów. Takie spotkanie na mecie może być dla dzieci olbrzymią dawką motywacji do dalszego działania. 

Bieleckiego będzie można spotkać również w Strefie Pho3nix KIDS – specjalnej strefie sportowej, gdzie dzieci będą mogły spróbować nowych dyscyplin, a wykwalifikowani trenerzy zaopiekują się nimi podczas gdy rodzice będą uczestniczyć w zawodach. Strefa będzie działać przez cały czas trwania poznańskiej imprezy i będzie otwarta dla wszystkich dzieci.

- Cieszy nas, że ludzie tacy jak Adam Bielecki czują potrzebę pomagania innym, w tym najmłodszym. Adam osiągnął wiele dzięki pasji, którą może zarazić innych, motywując ich do działania. Jest człowiekiem o wielkim sercu, który pokazuje dzieciom jak wiele można osiągnąć, kiedy podąża się za swoją pasją – mówi Wojciech Kruczyński, organizator zawodów triathlonowych z cyklu CIECH Tri Tour, w ramach których organizowana jest zbiórka.

Pomóc może każdy. Wystarczy wziąć udział w jednej z trzech triathlonowych imprez z cyklu CIECH Tri Tour – w Sierakowie (27-29 maja), Charzykowych (10-12 czerwca) lub Poznaniu (15-17 lipca). Wszelkie szczegóły dotyczące zbiórki znajdują się na stronie: triisolation.tritour.com.pl/charity.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl