Festka + Ondraszek & Kasparek tworzą kolejny odjechany projekt.

Pod koniec lata FESTKA, czeski producent wysokiej klasy karbonowych ram rowerowych, zaprezentowała swoją najnowszą współpracę z artystami - duetem Ondrash & Kasparek (Ondřej Konupčík i Radim Kašpárek). Pierwszym rowerem przerobionym przez artystów artystów był model Scalatore z najwyższej półki. Żywy, wielobarwny schemat wykończony błyszczącym lakierem bezbarwnym wywołał furorę w mediach społecznościowych Festki i doczekał się wielu repostów. Druga odsłona współpracy to głównie niebieski schemat zastosowany na modelu Festka Scout, gravelowy model, który jest najnowszym tematem w portfolio firmy.

Oprócz bardziej subtelnego doboru kolorów, rama ta jest wykończona matowym lakierem bezbarwnym, który nadaje wzorom inny aspekt w porównaniu z błyszczącym lakierem zastosowanym w pierwszej ramie. Technika Ondraszka & Kasparka polega na przenoszeniu farb akrylowych z powierzchni wody na płótno. Pierwotny pomysł, nad którym Radim Kašpárek pracował przez kilka lat samodzielnie, został rozwinięty i udoskonalony przez firmę Ondrash & Kasparek. Dzięki tej metodzie powstają spektakularne abstrakcyjne obrazy złożone z z organicznych wielobarwnych kształtów na białym, jak i innych kolorach tła. Wyobraźcie sobie  chmury tuszu wyciśnięte przez psychodeliczną ośmiornicę. Nakładając swoje pływające kreacje na trójwymiarowe powierzchnie, takie jak rama roweru, widelec, wspornik kierownicy i siodełko, stanowiło dla nich nowe, poważne wyzwanie. 

"Od jakiegoś czasu pociągało nas projektowanie produktów i kiedy chłopaki z Festki zapytali nas, czy nie chcielibyśmy Kiedy chłopaki z Festki zapytali nas, czy nie chcielibyśmy spróbować czegoś z ich ramami, obaj byliśmy całkowicie gotowi. Nie malujemy bezpośrednio na płótnie czy obiekcie 3D. Malujemy na powierzchni wody trzymanej w płytkim zbiorniku. Wylewamy farbę na farbę na powierzchnię za pomocą własnoręcznie wykonanych narzędzi, które nazywamy wiosłami. Są one specjalnie zaprojektowane, aby utrzymać Poszczególne kolory układają się w równoległe pasy, które rozdmuchujemy i manipulujemy nimi nadając im pożądane kształty. Na stronie Płótno lub obiekt 3D, który malujemy, znajduje się na dnie zbiornika. Transfer odbywa się poprzez bardzo powolne wypuszczanie wody ze zbiornika" - opisują technikę artyści.

Pierwsze dwie ramy Festka ozdobione przez Ondraszka i Kasparka są dostępne w sprzedaży. Można też składać zamówienia na ramy wykonane na zamówienie lub pełne konstrukcje. Artyści oferują możliwość stworzenia obrazu z wzorami pasującymi do tych na ramie. Obraz będzie wyceniany oddzielnie. Obróbka Ondrash & Kasparek jest dostępna na wszystkich modelach Festki z wyjątkiem ONE i Dopplera. Firma poświęciła projektowi dedykowaną mikrostronę, na której klienci mogą zapoznać się jak zamawiać. Szereg przykładów daje wyobrażenie o tym, co jest możliwe. Jednak, ponieważ sztuka jest nie powtarzalna w 100%, Festka ostrzega, że klienci muszą pozwolić sobie na pewną elastyczność w zamian za w zamian za otrzymanie czegoś naprawdę wyjątkowego.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

  • ​Sturdy ma to coś

    Słyszeliście o firmie Sturdy? To mała manufaktura o wielkich możliwościach zlokalizowana we Frome w UK. Jeśli szukasz czegoś naprawdę unikalnego i...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl