​Ciamillo powraca z najlżejszą na świecie karbonową korbą o masie 279g!

Łatwo byłoby spojrzeć na wagę korb Gravitas Gen 13 i pomyśleć: "to pewnie waga jednego z ramion". Ale nie. Ta niewiarygodna waga 279g obejmuje oba ramiona, pająk, oś oraz osprzęt. To powinno sprawić, że jest to najlżejsza korba na rynku - co było celem Teda Ciamillo od samego początku.

Sam korzystałem z super lekkich korb. Na pokładzie moich rowerów znajdowały miejsce korby takich marek jak Tune i THM Carbones. Ta ostatnia, Clavicula, była bardzo lekka, ważyła 395g bez suportu, a z nim 415g. To już był super wynik, ale Ciamillo zrobiło korbę, której wyniku już chyba nie da się przebić.

Ted powiedział, że tak naprawdę nie chciał wracać do produkcji korb. Jednak dzięki wielu klientom błagającym o nową serię, postanowił stworzyć taką, która zdobędzie tytuł "najlżejszej na świecie". Korba zbudowana jest z pustych w środku ramion z włókna węglowego o strukturze plastra miodu, co zapewnia jej wytrzymałość.

Taka konstrukcja osi pozwala na dostosowanie jej do różnych standardów suportu i linii łańcucha (43,5 i 44,5 mm). Korby będą pasować do SRAM DUB i wszystkich konfiguracji z osią 30 mm, ale nie ma opcji z osią 24 mm.

Pająk tarczy jest w pełni karbonowy i zintegrowany z ramieniem korby. Przeznaczony jest do napędów 2x, ale Ciamillo może późną wiosną wprowadzić wersję kompatybilną z napędami 1x. Korba nie zawiera zębatek, więc trzeba będzie zaopatrzyć się we własne kompaktowe łańcuchy 110 BCD - Ciamillo poleca jednak pierścienie Praxis Buzz (Mam w tym standardzie nówkę Carbon-Ti, jakby co to mogę sprzedać).

Ile kosztuje "najlżejsza korba na świecie"? Może zechcesz usiąść. 

Nawet przed dodaniem zębatek i suportu, korba Gravitas Gen 13 kosztować będzie 1888 dolarów. Cena ta obejmuje ramiona, pająk, oś oraz osprzęt. Jak już wspomniano, będziesz musiał zaopatrzyć się we własny suport i zębatki.

Korby są dostępne tylko z ramionami 170 mm lub 172,5 mm, mają limit wagowy 110 kg, a ich wysyłka rozpocznie się 23 marca. 

Specyfikacja

Waga: 279 grams
Kompatybilne BB: sram dub, bb30, pf30, bb86
Zębatki BCD: compact
q-factor: 148mm
Długość: 170mm, 172.5mm
Limit wagowy: 110 kg


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl