​Rossignol zamienia śnieg na błoto, wprowadzając linię rowerów trailowych, enduro i eMTB

Gama obejmuje opcje enduro, trail i elektryczne all-mountain

Rossignol wprowadził do oferty nową gamę rowerów górskich z pełnym zawieszeniem - Heretic, Mandate i Mandate Shift. Pierwszy z nich należy do gatunku enduro, a Mandate jest opcją bardziej zorientowaną na szlaki. Ofertę uzupełnia Mandate Shift, elektryczny rower trailowy.

Ceny zaczynają się od 2 399 € za Mandate, 2 799 € za Heretic i 4 399 € za Mandate Shift, a każda platforma obejmuje cztery modele w różnych przedziałach cenowych.

Wszystkie rowery mają aluminiowe ramy. Rossignol twierdzi, że podjął taką decyzję, ponieważ materiał ten jest "łatwy w utrzymaniu, trwały i niezawodny". Wskazuje także na korzyści dla środowiska, stwierdzając, że ramy aluminiowe mają mniejszy wpływ na emisję CO2. Jest to coś, co wzięto pod uwagę jako część programu Respect.

Marka, najbardziej znana ze swojego sprzętu do narciarstwa alpejskiego, ma wcześniejsze doświadczenie w branży rowerowej, będąc wcześniej właścicielem firm Felt i Time Bicycles. W 2016 roku kupił firmę Time, która następnie została sprzedana Platformie Cardinal Cycling na początku 2021 roku. W tym samym czasie firma SRAM przejęła jej biznes pedałów. Rossignol kupił także firmę Felt w 2017 roku i sprzedał ją firmie Pierer w 2021 roku.

Rossignol twierdzi, że przy projektowaniu tych rowerów ściśle współpracował z zespołem Rossignol Factory Team. Zespół Rossignol Factory Team po raz pierwszy wystąpił w serii EWS w zeszłym roku, a w jego składzie znaleźli się francuscy zawodnicy Estelle i Clément Charles.

Cechy ram

Wszystkie ramy wykorzystują zawieszenie typu Horst-link. Zawieszenie pochodzi od RockShox lub SR Suntour, w zależności od ceny roweru. W przednim trójkącie jest miejsce na koszyk na bidon i kolejny zestaw mocowań na spodzie rury dolnej. Wszystkie modele, z wyjątkiem najtańszego Mandate, są wyposażone w sztycę podsiodłową KS typu dropper.

Heretic ma fabrycznie zamontowaną ochronę ramy. Obejmuje ona żebrowaną osłonę chainstaya, osłonę rury podsiodłowej, osłonę dolnej rury, przezroczystą folię na spodniej stronie dolnej rury oraz osłonę suportu, która nosi trafną nazwę "deflektor gliny"..

Pod względem mechanicznym rowery powinny być łatwe w obsłudze, ponieważ posiadają suport z gwintem BSA 73 mm i wykorzystują standardowy hak przerzutki SRAM UDH.

Wszystkie rowery są wyposażone w napęd Shimano 1x oraz 4-tłoczkowe hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano. Są także "tubeless ready", a dwa najwyższe modele z każdej linii dostarczane w takiej postaci, że wystarczy tylko dolać preferowany uszczelniacz.

Rossignol uzupełnia sprzęt o "finishing kit" własnej marki.

Rossignol Heretic

Heretic doskonale łączy w sobie stabilność podczas ostrego szarżowania z zabawą. Stworzony we współpracy z zawodnikami World Enduro Factory Team, Heretic pozostaje szybki na zjazdach, oferując jednocześnie zwiększoną wydajność pedałowania na podjazdach.

Aluminiowa rama i zawieszenie Horst Link łagodzą zarówno duże jak i małe nierówności, zapewniając komfort niezbędny na długich odcinkach enduro. Żwawa geometria zachęca do pokonania każdego skoku i ostatniego uskoku, jaki uda Ci się znaleźć. Maszyna jest trwała i łatwa w konserwacji, dzięki czemu spędzisz więcej czasu na jeździe, a mniej przy stojaku na rowery. 

Heretic to rower górski enduro tej marki, który posiada 160 mm skoku zawieszenia z przodu i z tyłu.

Kąt główki ramy wynosi 64,5 stopnia, a kąt rury podsiodłowej 77 stopni. W rozmiarze medium, zasięg wynosi 450 mm.

W rozmiarach XS i S zastosowano koła 27,5 cala, a w M, L i XL - 29 cali.

Prześwit na opony wynosi do 2,5 cala w kołach 27,5 lub 29 cali.

Rossignol Heretic Mandate

Mandate to twój bilet do wolności all-mountain. Zbudowany na tej samej platformie co Heretic, ale z krótszym skokiem amortyzatora, Mandate jest rowerem o średnim skoku, który zapewnia dobrą zabawę i świetne osiągi. Gotowy do eksploracji, dzięki aluminiowej ramie i nastawieniu na wydajność, zapewnia komfortową jazdę podczas dłuższych przygód.

Bardziej responsywna geometria i zwinne zawieszenie sprawiają, że rower jest pełen życia podczas technicznych podjazdów i pewny siebie na zjazdach. 

Mandate to rower trailowy tej marki, który posiada 140 mm skoku zawieszenia. Podobnie jak Heretic, rozmiary XS i S mają koła 27,5, natomiast M, L i XL mają koła 29 cali.

Kąt główki ramy wzrasta do 66 stopni, a kąt rury podsiodłowej do 77,5 stopnia. Zasięg wynosi 450 mm w rozmiarze medium.

Prześwit na opony wynosi do 2,5 cala przy kołach 27,5 lub 29 cali.

Rossignol Mandate Shift

Przenieś się w inny wymiar z elektrycznie wspomaganą wersją modelu Mandate. Ta wszechstronna maszyna to nie tylko rower - to zaproszenie. Odkryj świat, w którym podjazdy nigdy nie były tak przyjemne, gdzie "szybciej" i "dłużej" to jedyne słowa w twoim słowniku. Zawieszenie Horst Link i aluminiowa rama zapewniają bezwysiłkową trakcję na technicznych podjazdach i uczucie "magicznego dywanu" podczas zjazdów.

Napęd Shimano dostarcza dodatkowych mocy, których szukasz - płynny i mocny silnik daje Ci pewność, że możesz pokonywać szlaki, o których nigdy nie myślałeś, że są w Twoim zasięgu. Za pomocą aplikacji E-Tube, możesz skonfigurować swój rower tak, aby pasował do Twojego unikalnego stylu.

Mandate Shift to elektryczny rower all-mountain tej marki, wyposażony w zawieszenie o skoku 150 mm z przodu i 145 mm z tyłu.

Kąt główki ramy wynosi 65 stopni, a kąt rury podsiodłowej 78 stopni. W rozmiarze średnim zasięg jest nieco większy i wynosi 455 mm w porównaniu z rowerem bez wspomagania pedałami.

Wszystkie rowery wykorzystują system STEPS firmy Shimano do zasilania silnika i akumulatora.

Prześwit na opony wynosi do 29×2,5 cala.

Dostępność

Rower możesz zamówić na stronie Rossignol i wybrać dostawę do domu. W niektórych krajach można go odebrać w profesjonalnym sklepie Rossignol.

Seria będzie dostępna w USA i większości krajów Europy, ale jeszcze nie wiadomo, w których dokładnie krajach. Istnieje również możliwość jazdy próbnej na rowerze w centrum partnerskim Rossignol.

Dostawa przyjazna dla środowiska

Jeśli wybierzesz opcję dostawy do domu, Rossignol chce podkreślić, że jego metody są przyjazne dla środowiska.

Rower zostanie dostarczony w specjalnym pudełku, które nadaje się do wielokrotnego użytku, na wypadek gdybyś chciał go przewieźć lub wysłać. Pudełko jest w 99 procentach wolne od plastiku. W pudełku znajdują się cztery opaski zaciskowe, które są wykonane z biodegradowalnego plastiku.

Rossignol twierdzi, że rower jest złożony w 90%, a po dostarczeniu są cztery kroki do zakończenia montażu. Do każdego roweru otrzymasz dodatkowe narzędzia, takie jak klucz dynamometryczny, pompka do amortyzatorów i klucz do pedałów.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl