​Strava dodaje mapy 3D do aplikacji mobilnej

Strava ogłosiła, że trójwymiarowe mapy są już dostępne w aplikacjach mobilnych dla systemów iOS i Android.

W kwietniu 2021 r. Strava dodała opcję trójwymiarowego terenu do osobistej sieci tras, a w lipcu wprowadziła trójwymiarowy teren do map globalnych. Następnie we wrześniu wprowadziła mapy 3D do planowania tras. Opcje te dotyczyły jednak tylko internetowej wersji aplikacji rowerowej i nie były dostępne w wersji mobilnej.

Wprowadzenie map 3D do mobilnego planowania trasy może wydawać się nieuniknionym kolejnym krokiem dla Stravy. Strava przedstawia tę aktualizację jako sposób, w jaki sportowcy mogą "wizualizować trudność różnych tras i podejmować świadome decyzje podczas jazdy".

Według Stravy, dzięki mapom pokazującym topografię i wysokość w skali, użytkownicy mogą teraz szukać wyzwań i podjazdów, gdy są w terenie lub znaleźć łatwiejszą drogę do domu. Strava twierdzi, że ta aktualizacja jest "kolejnym krokiem" w kierunku uczynienia z aplikacji "idealnego partnera treningowego dla sportowców uprawiających sporty na szlakach", którzy mogą oceniać nieznane szlaki podczas jazdy.

Ponadto Strava twierdzi, że skorzystają na tym również sportowcy wyczynowi, ponieważ będą mogli lepiej dostosować programy treningowe do swoich celów, np. szukając możliwości treningu podjazdów lub podejmując wysiłek VO2 max.

Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, czy korzystają z darmowej czy płatnej wersji aplikacji. Dostęp do map 3D na urządzeniach mobilnych można uzyskać, przechodząc do zakładki Trasy lub Zapis. Można też skorzystać z tej funkcji, klikając mapę dowolnej aktywności. Wygląda na to, że mapa 3D jest dostępna albo z obrazami satelitarnymi, albo ze standardową mapą Stravy.

Nowa wersja oprogramowania jest również następstwem komentarzy współzałożyciela Stravy, Mike'a Horvatha, wygłoszonych podczas konferencji Strava Year in Sport 2021, w których podkreślił on, w jaki sposób poprawa funkcjonalności aplikacji przyczyniła się do 38-procentowego wzrostu liczby zarejestrowanych aktywności w 2021 roku w porównaniu z rokiem 2020.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl