Velomapa - Rowerowa mapa Polski

Velomapa https://velomapa.pl/ powstała w celu zaprezentowania szlaków i wydarzeń rowerowych w prosty i przejrzysty sposób na zbiorczych, interaktywnych mapach. Dzięki temu możemy znaleźć inspiracje i zaplanować rowerowe przygody. W internecie jest wiele informacji o szlakach jednak są one rozproszone w różnych miejscach. Dodatkowo często opisy szlaków nie zawierają interaktywnej mapy ani śladów GPX do pobrania.

Naszym głównym celem jest stworzenie interaktywnego katalogu wszystkich szlaków https://velomapa.pl/szlaki i imprez https://velomapa.pl/imrezy rowerowych w Polsce. Chcielibyśmy, żeby były one opisane, zawierały przydatne i praktyczne informacje oraz zdjęcia. Do każdego szlaku jest dostępny plik GPX, który można wgrać do swojej ulubionej nawigacji. Oprócz dodawania nowych szlaków i zawodów cały czas rozbudowujemy funkcje, ostatnio: dodawanie poszczególnych zawodów do swoich list oraz możliwość dodawania zdjęć przez wszystkich użytkoników.

Pojedynczy zespół nie jest w stanie tego samemu dokonać. Szczególnie tak mały jak zespół Velomapy. Do zrealizowania naszego celu potrzebujemy pomocy społeczności rowerzystów, organizatorów zawodów, lokalnych organizacji turystycznych oraz samorządów. Na szczęście coraz więcej osób i organizacji deklaruje pomoc i chęć współpracy. Już teraz wiele rowerzystów z całej Polski pomaga rozbudowywać i aktualizować informacje dostępne na Velomapie. 

Projekt jest tworzony przy wsparciu wielu różnych osób jednak głównym pomysłodawcą i twórcą jest Kacper Goliński. 

Kilka słów o autorze

Mieszkam w Gdańsku i na co dzień pracuję jako programista. Przygodę z rowerami zacząłem już dobre kilka lat temu, pod koniec moich studiów. Zaczęło się od tygodniowego wyjazdu z sakwami do Czech. Moim najdłuższym wyjazdem rowerowym była wycieczka po Ameryce Środkowej, od Cancun w Meksyku do Panamy.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl