Podsumowanie sezonu KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA

Sezon kolarski 2021 klubu Luboń Skomielna Biała można podsumować krótko słowami: 

Taki rok zdarza się raz i nam udało się go wykorzystać 😃  Był to rok w którym kolarze Lubonia zdobyli więcej medali niż w całej 17 letniej historii klubu. 

• 15 medali Mistrzostw Polski, podium Pucharu Świata Juniorów, liczne powołania do kadry Polski na najważniejsze zawody – Mistrzostwa Świata, Europy i Puchary Świata
• Medale Mistrzostw Polski LZS
• Miejsca na podium Pucharu Polski MTB
• Medale Mistrzostw Małopolski oraz wiele indywidualnych sukcesów to najkrótsze podsumowanie sezonu. Zawodników naszego klubu można było podziwiać również poza granicami kraju – Włochy, Serbia, Niemcy, Czechy. 

Najważniejsze osiągnięcia zespołowe klubu:
• Drużynowy Mistrz Polski w Sztafecie MTB
• Najlepszy Klub Mistrzostw Polski LZS
• 2 miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB
• 2 miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski w pumptrack
• 2 miejsce w Pucharze Polski w Wałbrzychu
• 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB oraz w edycjach: Warszawa, Krynica Zdrój, Białystok, Jastrzębie Zdrój, Głuchołazy Na osiągnięcia klubu złożyły się indywidualne sukcesy naszych zawodników:
• 7 tytułów Mistrza Polski w MTB, BMX, Przełaje i pumptrack
• 7 tytułów Vice - Mistrza Polski w MTB, BMX, Przełaje i pumptrack
• 3 miejsce w Junior Series (Puchar Świata Juniorów)
• 13 medali Mistrzostw Polski LZS (5 złotych, 5 srebrnych, 3 brązowe)
• 16 razy podium Pucharu Polski MTB (10x 1 miejsce, 3x 2 miejsce, 3x 3 miejsce)
• 19 medali Mistrzostw Małopolski (5x złoto, 6x srebro, 6x brąz)
• 2 medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 

Za te wspaniałe sukcesy dziękujemy bez wyjątku wszystkim zawodnikom, ponieważ byliśmy jednym wspaniałym teamem. Dziękujemy mechanikom pracującym przy naszych rowerach, trenerom – przede wszystkim Oli Dawidowicz ale również innym pracującym indywidualnie z naszymi zawodnikami. Dziękujemy rodzicom za podwójną rolę –pomoc w organizacji treningów/wyjazdów oraz za to że w wielu przypadkach byli sponsorami naszych zawodników. Na koniec wielkie podziękowania dla naszych sponsorów, dziękujemy jednostkom samorządów terytorialnych, firmom, osobom prywatnym, mediom i portalom rowerowym przekazującym nasze osiągnięcia, które w ten sposób stały się ich własnymi sukcesami. Dziękujemy również naszym sympatykom, którzy wsparli działalność klubu przekazując 1% podatku. 

To był wspaniały rok, na nadchodzący życzymy sobie i Wam aby był równie lub jeszcze bardziej udany!


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl