Kolarze ze Skomielnej nie próżnują

Choć sezon kolarski w Polsce zacznie się dopiero pod koniec kwietnia, zawodnicy LUBONIA Skomielna Biała HEAD TEAM nie tracą czasu i już od ponad miesiąca przygotowują się do najbliższego sezonu.

Okres przygotowawczy jest kluczowym elementem w przygotowaniach w sporcie wytrzymałościowym jakim jest niewątpliwie kolarstwo górskie i szosowe. Aby odnosić sukcesy w lipcu, sierpniu należy swoją bazę wydolnościową i siłową budować już teraz. Wiedzą to doskonale zawodnicy ze Skomielnej, którzy pod wodzą swojego trenera Roberta Baścika realizują przygotowany plan treningowy.

Zima to czas kiedy można nieco odpocząć od roweru i zastąpić go innymi aktywnościami takimi jak narty biegowe, trening obwodowy, siłownia czy marszobiegi w terenie – wspomina Marek Karkula, kierownik sekcji kolarskiej.

Dodatkowo w ostatnim czasie dwójka naszych czołowych zawodników (Jarek Żur i Bartek Dziadkowiec) przechodzi konsultacje w krakowskim AWF, gdzie biorą udział w badaniach naukowych.

Zawodnicy są także na bieżąco monitorowani pod względem poziomu tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i innych parametrów. Ostatnio takie pomiary pod okiem mgr Alicji Gałki w PIRAMIDA FITNESS CLUB przeszli Jakub Surówka, Maciej Biedrończyk, Bartosz Dziadkowiec, Tomasz Bal, Maja Latawiec i Jarek Żur.

Nad bezpieczeństwem kolarzy podczas wspólnych treningów obwodowych i siłowych czuwa mgr wychowania fizycznego i instruktorka fitness – Magdalena Surówka.

Oprócz wymienionych osób ciężką pracę wykonuje także Prezes Edward Bal, który pomimo iż do sezonu pozostało jeszcze parę miesięcy już teraz analizuje kalendarz startów swoich podopiecznych, rezerwuje noclegi i planuje harmonogram wyjazdów na zawody.

Trzymamy kciuki i czekamy z niecierpliwością na pierwsze starty kolarzy z LUBONIA Skomielna Biała HEAD TEAM, których będzie można zobaczyć podczas startów MTB oraz szosy w Polsce i Europie.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl