To była niezła Rura. Na Kocierz.

W sobotę 2 października odbyła się pierwsza edycja Rury na Kocierz – wyścigu kolarskiego w formule jazdy na czas. Licząca 13 km i aż 555 m przewyższenia trasa prowadziła ze startu w Porąbce przez wymagającą Przełęcz Targanicką do mety na malowniczej Przełęczy Kocierskiej.

Piękna pogoda, atrakcyjna trasa i ciekawe nagrody sprawiły, że na start tej debiutującej w kalendarzu wyścigów kolarskich imprezy stawiło się aż 123 zawodników, a na liście startowej znalazło się wiele nazwisk budzących respekt w środowisku kolarskim. Warto dodać, że pod względem liczby uczestników ta ''czasówka'' była drugą najliczniejszą w Polsce imprezą w tym roku. Oprócz rasowych „ścigantów" swoich sił próbowały również osoby, które jazdę na rowerze traktują jako hobby, co wpisuje się w cel imprezy, jakim jest promowanie kolarstwa jako sposobu aktywnego spędzania czasu i odkrywania uroków regionu! 

Rywalizację wśród mężczyzn wygrał Oleksii Kmets z rewelacyjnym czasem 29 minut i 22 sekund, a wśród kobiet – Angelika Tlołka z równie świetnym wynikiem 35 minut i 32 sekund, oboje z teamu Jas-Kółka, który okazał się również bezkonkurencyjny w klasyfikacji zespołowej. Uczestnicy zgodnie podkreślają wspaniałą atmosferę, bardzo dobre zabezpieczenie trasy i doskonałą organizację. Imprezę zorganizował lokalny klub kolarski Innergy we współpracy z Gminą Porąbka i głównym partnerem Kocierz Hotel & SPA, który ufundował nagrody dla zwycięzców i ugościł zawodników na mecie. 

Organizatorowi udało się także pozyskać sponsorów: Pasieka ŁYSOŃ, Trek Bielsko-Biała, Eurostempel, Eurowafel i Agropunkt. Cieszy fakt, że lokalne władze i firmy coraz chętnie angażują się w promowanie aktywnego stylu życia! Organizator Innergy wraz z Kocierz Hotel & SPA zapowiadają, że przyszłoroczna edycja będzie miała jeszcze większy rozmach. Piękne tereny Beskidu Małego zasługują na to, by je coraz szerzej promować wśród miłośników kolarstwa!

Galerie zdjęć moźecie zobaczyć tutaj : Foto Rura na Kocierz 2021

Pełne wyniki zmagań natomiast tutaj: Wyniki Rura na Kocierz 2021

Fotografie Oliwia Kamińska


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl