Szybki Świeradów – Zdrój. Finisz Bike Maratonu 2021

Piotr Konwa (SGR Specialized) łamie trzy godziny i wygrywa dystans GIGA (77 km) na Bike Maratonie w Świeradowie – Zdroju – przedostatniej edycji cyklu w tym roku. Drugi na mecie pod dolną stacją kolei SKI & SUN był Karol Różek (SGR Specialized), a trzeci Artur Małkowski (Mostostal Puławy).

Klasyfikację BM PRO kobiet wygrywa Agnieszka Kachel (Rybczyński – Bikes Remmers Team) przed Martą Garnek (Dream Bike Bielawa) i Katarzyną Dąbrowicz (MŚ Cycling & Dietetyka).

Jesienne ściganie w Górach Izerskich było szybkie, mocno szutrowe, ale przede wszystkim urokliwe, widokowe i odbyło się przy pięknej pogodzie. Weterani Bike Maratonu z pewnością pamiętają październikowe starty w Świeradowie w przenikliwym chłodzie i w pierwszym śniegu. Sudecki biegun zimna okazał się tym razem łaskawy, a izerska jesień ukazała nam swoje łagodne, kolorowe i słoneczne oblicze. Maraton w takich okolicznościach i na takiej trasie to sama przyjemność – zwłaszcza w samej końcówce męczącego i wymagającego sezonu. Teraz zostaje nam już tylko Sobótka.

Piotr Berdzik (Immotion Skoda Gall ICM Team) pierwszy na mecie dystnasu MEGA, drugie miejsce dla Jakuba Rawickiego, a trzecie dla Michała Nowaka (Fitstyle Team).

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji open kobiet pojawiła się Alicja Marciniec (Verge), na drugim Anna Michalak – Warżała (SKI & Bike House Team), a trzecia była Alina Serafin (THP Team).

Dystans CLASSIC to wygrana Szymona Pietrasiewicza (Romet Factory Team), który na mecie wyprzedził Konrada Barcza (Hurtap) i Pawła Przegonia (Elmar Eska Team).

Wśród pań najlepsza była Martyna Wiśniewska (Zarębski Team), na drugim miejscu finiszowała Anna Plich (Quest Team), a na trzecim Alicja Marta Napióra (Hurtap).

Jakub Fugowski (Cyklon Proal Team) był najszybszym zawodnikiem dystansu FUN, a najszybszą zawodniczką była Maria Kur (UKS Ratusz Maszewo).

Klasyfikację drużynową młodzieżową wygrał w Świeradowie – Zdroju Romet Factory Team. Dorosły skład tej drużyny wprowadził ją też na najwyższy stopień podium w klasyfikacji drużynowej muszkieterów, a klasyfikację sportową wygrał STS Extreme Strzelin.

Najlepszą kolarską rodziną Bike Maratonu w Świeradowie został team Państwa Marcińców.

Pełne wyniki BM Świeradów – Zdrój: https://bikemaraton.com.pl/swieradow-zdroj/wyniki-...

Tegoroczne Bike Maratony mijają jeden za drugim i w wyścigu prowadzącym do finału widać już linię mety. Na razie nie ma czasu na wspominanie mijającego sezonu, bo wszyscy skupiamy się jeszcze na tym co przed nami. 16 października ostatni Bike Maraton w 2021 roku i wielki finał cyklu w Sobótce.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl