"Trzymaj Dystans" mówi stop dopingowi w środowisku amatorskim.

Przelana czara goryczy po wielu wpadkach dopingowych w środowisku kolarzy amatorów i masters stała się zapalnikiem do działania dla Cezarego Szafrańca sterującego imprezami masowymi Tatra Cycling Events skupiającymi kolarzy MTB i szosowców. W maju tego roku w Krakowie powstała Fundacja pod wiele znaczącą nazwą "Trzymaj Dystans" stawiająca sobie dość ambitne cele do realizacji. Priorytetowymi działaniami tej inicjatywy mają być w głównej mierze walka z dopingiem w środowisku kolarzy amatorów i biegaczy podczas imprez masowych, ale też pomoc osobom walczącym z nałogami alkoholizmu i narkomanii poprzez aktywność fizyczną i sport. 

Inicjator powstania fundacji nie zasypując gruszek w popiele na "dzień dobry" sfinansował pierwszą kontrolę antydopingową podczas zakończonego kilka tygodni temu kultowego już wyścigu pod Tatrami - Tatra Road Race. Zwycięzcy wszystkich wyścigów ( dwóch zawodników i dwie zawodniczki) zostali poddani kontroli tuż po zakończonym wyścigu. Z informacji jakie przekazał Cezary Szafraniec wynika że wyniki wszystkich czterech pobranych próbek miały wynik negatywny.

Jak pokazują ostatnie wydarzenia mające miejsce podczas Igrzysk Paraoilimpijskich, oraz  przyłapanie na używaniu niedozwolonych substancji kolarzy w środowisku Masters w ostatnich kilku latach, problem łamania przepisów antydopingowych wydaje się być stałym elementem podczas imprez amatorskich. Dlatego mocno trzymamy kciuki za rozwinięcie szerzej działalności fundacji na arenie imprez zarówno kolarskich, jak i biegowych.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl