Jesienią dorzuć do ognia, czyli Piaseczno Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Niektórzy zimą dorzucają polana do kominka. Inni grzeją się przy ognisku, słuchając rockowych ballad zaaranżowanych na akustyczną gitarę. Są i tacy, którzy lubią palący ogień czuć w udach. To na nich czekają przygotowane przez Cezarego Zamanę trasy w Piasecznie.

Rozgrzać się jesienią lubi każdy. W Piasecznie będzie się można rozgrzać, zagrzać, a nawet zagrzać. Chojnowskie lasy nie raz i nie dwa udowodniły, że trudno wobec nich pozostać obojętnymi. Każdego roku miłością pałają do nich setki zawodników peletonu Cisowianka Mazovia MTB Marathon, którzy to właśnie tutaj meldują się na starcie zawodów spod znaku czerwonej „M”. Nie inaczej będzie zapewne 3 października, kiedy to w Piasecznie odbędzie się pierwszy jesienny maraton organizowany przez Cezarego Zamanę.

Skąd ta popularność piaseczyńskich zawodów?

Może stąd, że na trasie dystansu Pro wytyczony został dwukilometrowy odcinek XC, będący jednocześnie i smakowitym kąskiem, i trudnym do zgryzienia orzechem dla pasjonatów kolarstwa górskiego?

Może stąd, że jazda jesienią po chojnowskich lasach to oglądanie głębi kolorów i palety barw, jakiej nie nada żaden telewizor 65 cali QLED TV 4k?

Może stąd, że to przedostatnie w tym sezonie spotkanie w gronie Mazovii i dobrze jest pobyć razem?

Może stąd, że dzięki zaangażowaniu lokalnych władz, czuć tu na każdym kroku sportowego ducha i pasję do aktywnego trybu życia?

Możliwości jest wiele – ale motywacje każdej z setek zawodniczek czy zawodników pozostawmy im do indywidualnego rozpatrzenia. W zamian, lepiej jest rozpalić iskrę zainteresowania, podając kilka istotnych szczegółów na temat październikowego maratonu.

Do wyboru będą cztery dystanse: młodzieżowy Hobby (7 kilometrów), rekreacyjny Fit (22,6 kilometrów) oraz najbardziej wymagające: ½ Pro (40 kilometrów) i Pro (58 kilometrów) ze wspomnianym już odcinkiem XC. Odbędą się też darmowe zawody z Rybką MiniMini dla dzieci do 6. roku życia. Baza zawodów, a także start i meta wszystkich dystansów będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. 1 Maja 16. Tam też będzie się można zapisać w dniu zawodów, tj. w niedzielę 3 października. Zapisy trwają już on-line – warto z nich skorzystać, aby w dniu maratonu nie zaprzątać sobie głowy formalnościami (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/183).

„Z maratonem w Piasecznie jest jak ze zniczem olimpijskim. Raz rozpalony, nie gaśnie nigdy. Będziemy tu już siedemnasty rok z rzędu, bo czujemy się tu znakomicie i znakomicie jesteśmy traktowani. Niezmiennie czuję tutaj inspirację do wytyczania nowych tras czy ulepszania tych już istniejących, czego najlepiej dowodzi niedawno wprowadzony odcinek XC” – opowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Piaseczno było pierwszym naszym maratonem Mazovii. Zorganizowaliśmy go na zaproszenie ówczesnego rowerowego aktywisty i radnego Daniela Putkiewicza, który dziś jest burmistrzem Piaseczna”.

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl