​Eliminator Szosowy coraz bliżej!

Niewiele dni pozostało do końca zapisów, umożliwiających start w II edycji „ELIMINATORA SZOSOWEGO”, tj. w wyścigu kolarskim jakich mało w Polsce! Obędzie się on w niedzielę 26 września 2021 roku o godz. 10.00 na drodze serwisowej trasy S11 w okolicach Poznania, na odcinku od ronda w Dąbrówce do wyjazdu w Gołuskach.

Impreza organizowana przez Gminę Dopiewo oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie, wraca do kalendarza wyścigów kolarskich po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej nasileniem się pandemii COVID-19. Zapisy potrwają jeszcze tylko do wtorku 21.09.2021 r. lub do osiągnięcia maksymalnego limitu 96 uczestników, a losowanie numerów odbędzie się 23.09. Na razie na liście startowej widnieją nazwiska prawie 40 kolarzy z całej Wielkopolski, m.in. z Poznania, Leszna, Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Lubonia, Gniezna, Dąbrówki, Mosiny, Skórzewa, Puszczykowa, Plewisk, Niepruszewa, Suchego Lasu, Buku, Kiekrza, Rokietnicy, Kórnika i oczywiście Dopiewa. 

W I edycji tego nietypowego wyścigu kolarskiego, który odbył się 8.09.2019 r., wystartowało aż 65 kolarzy w różnym wieku z całej Polski ( w tym 4 kobiety). W imprezie poza mieszkańcami Wielkopolski wystartowali także m. in. zawodnicy ze Szczecinka, Świebodzina, Torunia,  Kwidzyna czy Z. Góry. I na to samo organizatorzy liczą także w br., gdyż oryginalna formuła zawodów dostarczy startującym zapewne wiele emocji. Wzajemne eliminowanie się podczas bezpośredniej rywalizacji na dystansie 5 km sprawi, że temperatura zawodów będzie rosnąć z minuty na minutę! Z każdej startującej czwórki, dwóch zawodników przechodzić będzie do następnej rundy a dwóch zostanie wyeliminowanych. I tak do momentu trzech półfinałów. Do wyścigu finałowego awansują tylko ich zwycięzcy a czteroosobową stawkę uzupełni lucky loser z najlepszym czasem. 

O wielkich emocjach na Eliminatorze Szosowym świadczy też fakt, że 2 lata temu różnica w finale między pierwszym a ostatnim zawodnikiem wyniosła zaledwie 0,61 sekundy, a ostateczną kolejność potwierdziła dopiero video-weryfikacja! Podobnie jak w 2019 r. uczestnicy zawodów i kibice będą mogli zostawiać swoje samochody na Stacji Paliw „CEL” w pobliżu startu/mety, a w strefie rekreacji oczekujący na start zawodnicy będą mogli skorzystać m.in. z rowerów spinningowych „Fabryki Formy” ze Skórzewa, masaży czy też soków i koktajli, które będzie można sobie samemu przygotować pedałując na rowerze…

Przypominamy, że zapisów drogą elektroniczną można dokonywać przez stronę internetową www.gosir.dopiewo.pl. Jeszcze niezdecydowanych zapraszamy do oglądnięcia krótkiego filmu z 2019 r. (autorstwa „zielonyF16”), zamieszczonego pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=9h4KaY81iN4.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl