​Czasówka na Okraj. PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk w Kowarach

Kolejna edycja szosowego cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk odbyła się w minioną niedzielę w Kowarach. Tym razem na zawodniczki i zawodników czekała indywidualna jazda na czas i podjazd z Kowar na Przełęcz Okraj (1050 m). Na dystansie 13 km mieliśmy prawie 700 m przewyższenia. Zazwyczaj na każdej edycji mamy do wyboru dwa dystanse (PRO i FUN), ale w przypadku czasówki, wszyscy jadą identyczną trasą, zbierając kolejne punkty do klasyfikacji generalnej na obu dystansach.

W słoneczny niedzielny poranek starty spod Urzędu Miasta w Kowarach ruszyły już od godz. 9:00. Spośród wszystkich zgłoszonych do wyścigu zawodników najszybciej z podjazdem na Okraj uporał się Marcin Karbowy (Decathlon Poznań/ Białobłocki Pro Coaching Team). Zajęło mu to 29 minut i 39 sekund.

Wśród zawodników zgłoszonych do generalki cyklu na dystansie FUN w kategorii M16 pierwsze miejsce zajął Stanisław Maćkowiak (strefasportu.pl/ MW Invest). W M20 wygrał Kamil Ceglarek (Drużyna PKO), w M30 Paweł Przybylski (Elmar Eska Team), a w M40 Filip[ Jasiński z Kwisy Lubań. W M45 pierwszy na mecie był Marcin Bartoszewski (Quest Road), w M50 Ireneusz Ścięgaj (Spedycja PawBud ZPAS), w M55 Paweł Drab (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), w M60 Tomasz Nowak, w M65 Krzysztof Zalewski (Quest Road), w M70 Ryszard Rawski (Rawex Energy Saving), w M75 Zygmunt Pfeifer (również Rawex Energy Saving), a w M80 Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

Wśród kobiet kategorię K16 wygrała Izabella Malinowska (Yolobike Sypniewski MTB), K20 Dominika Niemiec – pierwsza kobieta na mecie (Eroe Racing Club), K30 Sabina Rzepka, a w K40 najlepsza była Katarzyna Jocher (OTR Interkol CX 80 Team). W K45 pierwsza jest Dorota Kuźma (Eroe Racing Club), a w K50 Renata Sarnecka z Kowar.

W grupie ścigających się na dystansie PRO Mateusz Flejszer (Seven Perceptus Team) wygrywa kategorię M16. W  M20 najszybszy jest Marcin Karbowy (Decathlon Poznań/ Białobłocki Pro Coaching Team), a w M30 Jacek Osipiuk. W M40 wygrywa Mariusz Ciborek z Drużyny PKO. W M45 pierwszy jest Tomasz Kowalski (Bike Center Atak Sport Świdnica), w M50 Adrian Jach (Activejet), w M55 Jacek Mikulski (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling MTB Team), w M60 Artur Barański z teamu Szaleni Rowerzyści. M65 wygrywa Lechosław Michalak (Rycerze Rolanda).

Izabela Janusz (Rawex Energy Saving) zwyciężyła w kategorii K20. W K30 pierwsze miejsce wywalczyła Joanna Balawajder (Seven Perceptus Team), a w K40 wygrała Kinga Tomaszewska (Balance Trener Team).

W klasyfikacji generalnej toczy się równolegle rywalizacja o podium wśród czołowych kolarskich teamów, a do końca sezonu coraz bliżej. 29 sierpnia zapraszamy na Szosowy Klasyk w Miękini, gdzie wrócimy do ścigania na dwóch dystansach.