​Szosowy Klasyk Złotoryja. Wyścig z widokami

Prawie 500 osób na starcie niedzielnej Złotej Wstęgi Kaczawy - Szosowego Klasyka w Złotoryi. Była to jedna z edycji cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, a kolarze ścigali się na dwóch dystansach – PRO (82 km) i FUN (44 km). 

Starty z Rynku w Złotoryi odbywały się od godziny 11:00 – zawodnicy i zawodniczki podzieleni byli według dystansów i kategorii wiekowych, a ostatnia grupa wyjechała na trasę tuż po godzinie 11:20.

Złota Wstęga Kaczawy miała w tym roku kolor kwitnącego rzepaku, a kolarze dojeżdżający do mety zachwyceni byli trasą i widokami wokół. Czasem wręcz trudno było się skupić na jeździe, mając przed sobą panoramę ośnieżonych Karkonoszy, a po bokach malownicze zielone wzgórza przetykane pasami żółtego rzepaku. Ten wyścig ma nie tylko obiecujące widoki na przyszłość, bo może się stać jedną z najpopularniejszych okazji do ścigania na szosie na Dolnym Śląsku, ale również, a może przede wszystkim, wspaniałe widoki podczas jazdy. Wiosna wydaje się idealną porą roku na wyścig drogami Gminy Złotoryja.

Na długim dystansie rywalizacja toczyła się w kategoriach od M16 do M65, a trasę najszybciej pokonał Mateusz Mucha (7r Rowmix Team), wygrywając kategorię M20, przed klubowym kolegą Jakubem Jąkałą i Kamilem Gromnickim z Road-racing.pl. W M16 pierwszy był Maciej Kołakowski (również 7r Rowmix Team), a w U23 Patryk Gieracki (TC Chrobry Scott Głogów)

M30 wygrywa Adam Adamkiewicz (strefasportu.pl/ mw invest), M40 Dominik Patrzykowski (Fabryka Rowerów), M45 Tomasz Kowalski (Bike Center Ataksport Świdnica), a M50 Adrian Jach (Active Jet). W kategorii M55 pierwsze miejsce dla Piotra Pawłowskiego (Huzar Bike Academy), w M60 dla Tadeusza Witowskiego (Rawex Energy Saving), a w M65 dla Lechosława Michalaka (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

Panie: w K20 najszybsza wśród wszystkich kobiet jest Katarzyna Wełna (7R Rowmix Team), K30 wygrywa Kamila Wójcikiewicz (Agrochest Team), a K40 Katarzyna Orłowska (Jas-kółka).

Dystans FUN to jeszcze więcej kolarzy i jeszcze więcej kategorii – tu ścigano się aż do grupy M80!

W K20 wygrała Małgorzata Łyczko (Gastro Cycling), w K30 Natalia Frączek (GVT), w K40 Katarzyna Jocher (OTR Interkol CX 80 Team), w K45 Dorota Kuźma (Eroe Racing Club), a kategorię K50 Anna Bielińska (Activejet).

Wśród mężczyzn kategorię M16 wygrał Piotr Dębiec (Zarębski Team). Tomasz Szrajber (Sokół Skalmierzyce) jest najlepszy w M20, Adam Kaczmarek (Rybczyński – Bikes Remmers Team) w M30, Marcin Krzywonos w M40, a Marcin Bartoszewski (Quest Road) ma pierwsze miejsce w M45 i najlepszy czas ze wszystkich kolarzy na tym dystansie.

Piotr Bugała z Colnago Mavic Team jest najszybszy w M50, Paweł Drab (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team) wygrywa w M55, a Tomasz Nowak w M60. W M65 znów wygrana dla Rycerzy Rolanda i zwycięstwo zalicza Wiesław Kamiński. M70 to złoto dla Ryszarda Rawskiego (Rawex Energy Saving), w M75 wygrywa Zygmunt Pfeifer z tego samego teamu, a w M80 Stanisław Paterka (Merx Team Wągrowiec).

Kolejny wyścig cyklu PKO Ubezpieczena Via Dolny Śląsk już 13 czerwca i będzie to Grand Prix Doliny Baryczy w Żmigrodzie.

Więcej na https://szosowyklasyk.pl i https://viadolnyslask.pl


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl