​Szosowy Klasyk Obiszów. Wyścig drogami Gminy Grębocice

Tak się ułożył plan startów tegorocznego cyklu c, że w ciągu najbliższego miesiąca czekają nas  trzy Szosowe Klasyki – w Obiszowie, w Kowarach i w Miękini. Ostatni dzień sierpnia (sobota) to start pierwszego z nich -  Szosowy Klasyk Obiszów – rozpocznie się o godzinie 11:00. Start i meta znajdują się obok boiska sportowego w Obiszowie, z którego dzień później wystartuje Bike Maraton.

Ten wyścig ma już swoje miejsce na mapie dolnośląskiego rywalizowania na szosie i stałe miejsce w kalendarzu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Cykl powoli się rozpędza, zostawiając za plecami kolejne miejscowości, kolejne kilometry i kolejne edycje. Wielki finał wciąż jest jednak przed nami. Meta Rundy Spadających Liści w Sobótce będzie też metą całego sezonu i finałem cyklu. To jednak dopiero 10 października.

Zapisy online na oba dystanse sobotniego wyścigu działają i są dostępne tu: https://szosowyklasyk.pl/zgloszenia/

Biuro zawodów działać będzie już w piątek w godzinach 17:00 – 20:00, a w dniu zawodów od 8:00 do 10:45. 

Zawodnicy i zawodniczki startować będą podzieleni na grupy według dystansów i kategorii wiekowych. Najpierw na trasę Szosowego Klasyka Obiszów wyjedzie dystans PRO. Na krótszym dystansie organizatorzy przewidzieli klasyfikację najlepszych mieszkańców Gminy Grębocice.

Dystans PRO ma w Gminie Grębocice 91 km, a ściganie będzie się odbywało na rundach – każda ma dokładnie 22 km i 700 m. 

Runda prowadzi z Obiszowa do Dużej Wólki, Świnna, Żukowa, Grodowca (skąd kiedyś wyścig również startował), następnie trasa kieruje się w stronę Starej Rzeki i Wilczyna, kolarze wjeżdżają do Grębocic i przez Kwielice wracają do Obiszowa. Aby pokonać dystans PRO, trzeba pokonać cztery takie okrążenia. Trasa FUN to dwie rundy i 45 km.

Dekoracje zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych na obu dystansach przewidziane są na godzinę 15:00.

Czas na Kolarski Weekend w Gminie Grębiocice!


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl