Pro wprowadza nowy Vibe - aerodynamiczna kierownica zintegrowana z mostkiem

Nowy VIBE EVO obiecuje ewolucję w integracji. Aerodynamiczne i ergonomiczne ulepszenia w projekcie na miarę, aby poprawić jakość jazdy. Wprowadzone dziś (wtorek, 27 lipca) nowe kierownice PRO Vibe Evo przenoszą styl, optymalizację aerodynamiczną i komfort ergonomiczny na nowy poziom dzięki zintegrowanemu wspornikowi, integracji przewodów i kabli, górnym sekcjom chwytów, które płynnie przechodzą w chwyty, a wszystko to opakowane w zgrabny karbonowy pakiet.

Jako centrum sterowania rowerem, kierownica jest obszarem, na którym kolarze skupiają większość swojej uwagi, a jako element przedniej części roweru, jest również źródłem czynników aerodynamicznych. Dlatego też, gdy decydujesz się na modernizację swojego roweru, warto wziąć pod uwagę wyścigowe i aerodynamicznie zaawansowane kierownice.

Bazując na tych założeniach, nowe kierownice PRO Vibe Evo są naszpikowane funkcjami, które zachwycą nawet najbardziej zorientowanych na detale entuzjastów sprzętu.

Punktem wyjścia było zaprojektowanie kierownicy w oparciu o koncepcję zapewnienia najlepszych wrażeń z jazdy na rowerze sportowym. Ich futurystyczny wygląd - ze wspornikiem przechodzącym w szeroką sekcję górną, zakrzywiającą się przy klamkomanetkach i opadającą w dół do kompaktowych sekcji - zdradza ich ogromną funkcjonalność.
Charakteryzują się lekką, ale wytrzymałą konstrukcją z włókna węglowego T700 o masie 390 g i pięcioma wygodnymi opcjami uchwytu (górny chwyt przy mostku, szerszy górny chwyt, górny chwyt na klamkomanetkach, dolny głęboki chwyt i dolny chwyt endurance). Porty wejściowe i wyjściowe do prętów umożliwiają czyste i ciche prowadzenie linek i wężyków przerzutki przez wnętrze kierownicy i wspornik kierownicy. Oznacza to że przód roweru pozostaje zupełnie pozbawiony linek i pancerzy na zewnątrz

Chwyty mogą być owinięte taśmą na kierownicy lub mogą być wyposażone w specjalnie zaprojektowane Ergonomiczne Chwyty PRO (PRGP0087), które zapewniają doskonałą kontrolę w każdych warunkach pogodowych. Wykonane z wysokiej jakości gumy, posiadają teksturowane wykończenie, które zapewnia zarówno komfort jak i pewny chwyt nawet w ulewnym deszczu. Wymienne chwyty na szczytach kierownicy Vibe Evo eliminują potrzebę ich owijania, co oznacza, że jedna rola taśmy wystarcza do owinięcia obu części kierownicy.
Dopełnieniem płynnej integracji jest punkt mocowania uchwytu komputera rowerowego z przodu. Dwie nitonakrętki umieszczone na spodzie obszaru kierownicy i wspornika zapewniają punkt mocowania uchwytu komputera rowerowego (lub innych mocowanych toreb i akcesoriów) w celu zintegrowania z aerodynamicznym kształtem kierownicy. 

Kierownik zespołu ds. rozwoju produktów PRO, Mark Kikkert: "Spojrzeliśmy na kokpit jako na kompletny system, a nie tylko na kierownicę i wspornik kierownicy. Wzięliśmy pod uwagę umiejscowienie dźwigni hamulca/zmianę biegów oraz to, jak kształt kierownicy może zapewnić bardziej płynne przejście dla większego komfortu. 
"Ergonomiczny kształt kierownicy zapewnia wygodną jazdę przez cały dzień, aerodynamiczny kształt oraz możliwość utrzymania aerodynamicznej/szybkościowej pozycji na rowerze. Jednoczęściowa konstrukcja kierownicy sprawia, że jest ona wystarczająco sztywna, aby sprostać wysiłkom sprinterskim. Oznacza to, że kierownica może być dopasowana do wielu różnych kolarzy. "Wreszcie integracja górnego uchwytu to unikalny sposób na zapewnienie komfortu i kontroli, przy jednoczesnym zachowaniu aerodynamicznego profilu i zmniejszeniu całkowitej wagi systemu w porównaniu do zwykłej taśmy na kierownicy. "Z nowym Vibe Evo wkraczamy w nową erę zintegrowanych kokpitów, które PRO oferuje od ponad 15 lat".

Kierownice umożliwiają regulację kąta nachylenia wspornika o +/- 2 stopnie za pomocą podkładki 1 1/8. Montaż rur sterowych 1 1/4 jest możliwy po usunięciu podkładki. Kierownice są dostępne w szerokościach 38, 40 i 42cm, a długości wsporników to 105, 115 i 125mm.  
Kierownice PRO Vibe Evo będą dostępne u sprzedawców detalicznych od lipca 2021 roku. Chwyty PRO Ergonomic Drop Grips dostępne od listopada 2021 roku.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl