Oto Space Jet - nowe stroje kolarskie stworzone specjalnie do czasówek

Unikalna odzież, stworzona specjalnie do jazdy na czas, z wysoce aerodynamicznymi rozwiązaniami materiałowymi, szczególnie na rękawach, ramionach i biodrach. Nieustanne badania nad krojem, tkaninami i najbardziej ergonomicznymi i aerodynamicznymi rozwiązaniami dla wielu profesjonalnych zespołów, które wybierają tę markę, doprowadziły do nowego znakomitego rezultatu: kombinezonu Space Jet. 

Jest to naprawdę wyjątkowy produkt, zaprojektowany przez firmę Alť specjalnie do jazdy na czas. A teraz został zaadoptowany przez drużynę World Tour Bahrain Victorious na Tour de France. Space Jet to kombinezon z długim rękawem, zaprojektowany i testowany w tunelu aerodynamicznym w celu zaoszczędzenia dziesiątych części sekundy i poprawienia wyników zawodników. Wykonany jest z trzech różnych materiałów, umieszczonych w strategicznych miejscach, aby zoptymalizować ich różne funkcje.

Przednia część kamizelki oraz elementy z nadrukiem wykonane są z tkaniny technicznej Alťís Four Way Stretch, która zapewnia doskonałą elastyczność w wielu kierunkach. Dzięki kompresji niezwykle zwartych włókien, tkanina pomaga opóźnić zmęczenie mięśni, zapobiegając małym wstrząsom powodowanym przez mięśnie nóg zarówno przez nawierzchnię drogi, jak i przez sportowe sprinty. Idealnie nadaje się do tego, aby pomóc Ci odzyskać siły po niewielkich naciągnięciach mięśni, oszczędzając więcej energii.

Natomiast krocze rajstop, które jest najbardziej narażone na ciągłe ocieranie się o siodełko, zostało w całości wykonane z Zaffiro, najbardziej znanej, najbardziej sprawdzonej i renomowanej Lycry Power w świecie kolarskim. Wybór ten był dobrze przemyślany: gwarantuje ona doskonałą odporność i trwałość, ale także zapewnia komfort i, co najważniejsze, pewne i niezawodne trzymanie się siodełka.

Wreszcie na rękawach, ramionach i biodrach zastosowano rewolucyjny system Space Jet. Jest to bi-elastyczna tkanina typu shuttle, charakteryzująca się niepowtarzalną trójwymiarową strukturą, umiejscowioną dokładnie w miejscach rozwarstwienia strumienia powietrza. Jej chropowata powierzchnia, o różnych wysokościach i splotach, prawidłowo i skutecznie zarządza oporem powietrza: tworząc turbulencje w strumieniu powietrza, opóźnia punkt jego rozwarstwienia. W ten sposób przerwany strumień powietrza pozostaje dłużej wokół ciała, redukując za kolarzem efekt wirowy, który jest prawdziwą przyczyną tarcia.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl