HERO 2021: FAWORYCI NAJTRUDNIEJSZEGO MARATONU MTB NA ŚWIECIE

12 czerwca 2021 r. rozpocznie się jedenasta edycja wyczekiwanego BMW HERO Südtirol Dolomity. W zawodach wezmą udział najbardziej znane nazwiska maratonu off-road, w tym mistrz świata Leonardo Paez, Alban Lakata i Urs Huber, jak również Ariane Lühti, Blaza Pintaric i Katazina Sosna.

Jedenasta edycja BMW HERO Südtirol Dolomites 2021 jest tuż za rogiem. Przygotujcie się na to, że w drugą sobotę czerwca w Selva di Val Gardena na linii startu staną jedni z najlepszych zawodników międzynarodowej sceny MTB.

Faworyci: linia startowa mężczyzn 

Mężczyźni będą się ścigać na kultowej już trasie o długości 86 km i 4.500 metrów przewyższenia. Leonardo Paez (Kolumbia), Giant Polimedical Team, dobrze zna tę trasę. Mistrz świata w maratonie z 2019 i 2020 roku sześciokrotnie wygrywał także BMW HERO Südtirol Dolomites i jako pierwszy przeszedł do historii jako zwycięzca debiutanckiej edycji 2020 HERO Dubai, etapu będącego częścią międzynarodowego cyklu HERO Series. Innym miłośnikiem maratonów jest 42-letni Alban Lakata (Austria),Team Bulls: trzykrotny mistrz świata w maratonie, który swój drugi tytuł zdobył w 2015 roku w Dolomitach podczas edycji HERO, będącej gospodarzem Mistrzostw Świata. Do tego może się pochwalić kolejnymi czterema srebrnymi medalami Mistrzostw Świata. Urs Huber (Szwajcaria), zawodnik Team Bulls, jest zwycięzcą wyścigu Andalusia Bike Race 17 maja 2021 r., otwierającego etap UCI Mountain Bike Marathon Series, którego drugim etapem będzie BMW HERO Südtirol Dolomites. Wraca do HERO, ponieważ trzykrotnie (2014, 2018 i 2019) wdrapywał się na podium HERO Dolomity, ale nigdy nie zajął pierwszego miejsca. Jest jeszcze ktoś, na kogo warto zwrócić uwagę: Team Bulls, reprezentowany przez Martina Frey'a i Simona Schnellera. Ten ostatni zajmuje obecnie trzecie miejsce w światowym rankingu UCI Marathon Series 2021 z 537 punktami. Do tego Daniel Gesimayr, Team Union RV Dornbirn, Diego Alfonso Arias Cuervo, Team Giant Polimedical i kolega Paeza z drużyny. Dobrze reprezentowane są również Włochy, licząc na obecność Tony'ego Longo, Top Race Team ASD, oraz Samuele Porro, Team Easy Infinity, który zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Maratonie 2019, a w tym sezonie zadebiutował zajmując piąte miejsce podczas Mediterranean Epic w Hiszpanii.   

Faworyci: linia startowa kobiet 

Niesamowita linia startowa wśród kobiet, które na trasie 60 km i 3200 hm będą rywalizować o tytuł HERO 2021. Szwajcaria ma długoletnią tradycję w kolarstwie górskim i to widać: Ariane Lühti, Team Salusmed, zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Maratonie w 2020 roku i jest aktualną liderką światowego rankingu UCI MTB Marathon Series. Będzie jednak musiała uważać, ponieważ Blaza Pintaric (Słowenia) depcze jej po piętach, dążąc do najwyższego stopnia podium po trzecim miejscu na BMW HERO Südtirol Dolomites 2018 i czwartym w 2019 roku. Podobnie jak Paez, Pintaric wygrała pierwszą edycję 2020 HERO Dubai. Katazina Sosna, urodzona na Litwie, ale obecnie obywatelka Włoch, jest pełna determinacji. Reprezentując Torpado Südtirol International MT Team, jest obecnie trzecia w światowym rankingu UCI MTB Marathon Series i dąży do tego, by być pierwszą. Ramona Forchini rzuca się w oczy swoją nieobecnością. Jest aktualną Mistrzynią Świata i nie będzie mogła wystartować w HERO Dolomite, ponieważ będzie zajęta startem w Pucharze Świata UCI XCO w Austrii. Potwierdziła już jednak swoją obecność 29 października 2021 r. na HERO Dubai 2021.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl