Molo Osiek Race już za tydzień.

Za tydzień, 12 czerwca Resort Molo Osiek i Tatra Cycling Events po raz drugi organizują klasyczny wyścig Molo Osiek Race na interwałowej i bardzo malowniczej trasie po okolicznych wzgórzach. Zapowiada się naprawdę dobre ściganie  podczas kilku wyścigów na różnych dystansach. Trasa w stosunku do ubiegłorocznej skróciła się o kilka kilometrów na pełnej rundzie, jednak nadal jest wymagająca i kondycyjnie i technicznie razem z brukowanym podjazdem do linii mety.

Wyścig otwarty jest zarówno na kolarzy grup Masters jak i amatorów bez licencji Pzkol i jak pokazała poprzednia edycja, cieszył się bardzo dużą popularnością w środowsku kolarskim. Swoją adrenalinę będą mogli poczuć żądni ostrego ścigania, ale i entuzjaści spokojniejszej formy rywalizacji i chętni do zawierania nowych kolarskich znajomości znajdą swoje miejsce w peletonie i otoczeniu resortu Molo Osiek. Poza zapleczem wyścigowym, znaleźć można na miejscu również bajkową plażę, sprzęt pływajacy, SPA i dobrą restaurację.

Panowie kategorie M2, M3, M4, M5 mogą wybrać jeden z dwóch dystansów Pro-111km lub Fun-56km, natomiast swój wyścig będą mieli też Panowie M6, M7 na dystansie 56km, natomiast wszystkie Panie pojadą jeden wyścig 56km, oczywiście z podziałem na kategorie K2, K3, K4, K5. Najlepsza Kobieta i Mężczyzna na dystansie Pro założą  koszulkę lidera cyklu Classic Race.

Foto: Paweł Waloszczyk

Program zawodów Molo Osiek Race

12.06.2021r. 

Godz. 7:30 – 10:50 – Zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie nr. startowych 

Godz.10:30 - Odprawa Techniczna 

Godz.10:40- Otwarcie sektorów dystans PRO 

Godz. 10:55- Zamknięcie sektorów dystans PRO 

Godz. 11:00– Start dystansu PRO kategorie M2, M3, M4, M5 

Godz.11:00 - Otwarcie sektorów dystans FUN 

Godz.11:12 - Zamknięcie sektorów dystans FUN 

Godz. 11:15 – Start dystansu FUN kategorie M2, M3, M4, M5 

Godz. 11:18 – Start dystansu FUN kategorie M6, M7 

Godz. 11:20 – Start dystansu FUN kategorie Kobiet 

Godz. 12:40 – Spodziewani pierwsi zawodnicy kończący dystans FUN 

Godz. 13:48 – Spodziewani pierwsi zawodnicy kończący dystans PRO 

Godz. 14:30 – Zamknięcie pomiaru czasu 

Godz. 15:30 – dekoracja zwycięzców dla dystansu FUN 

Godz. 16:00 – dekoracja zwycięzców dla dystansu PRO 

Godz. 16:30 – Zakończenie MOLO OSIEK RACE 2021 

W miasteczku zawodów od godziny 12:30 czynny będzie zimny Bufet, a od 13:30 -16:00 wydawany będzie ciepły posiłek regeneracyjny.

Kazdy z uczestników wyścigu po dotarciu na linię mety zabierze do domu medal zaprojektowany i przygotowany przez Tatra Cycling Events. Wyścig w Osieku będzie punktowany zarówno do Challengu Masters Pzkol, jak i do cyklu Classik Race na który Cezary Szafraniec zaprasza w różne miejsca na Południu Polski z finałowym Europa Starachowice Race, podczas którego zwycięzcy klasyfikacji generalnej otrzymają, jak nas informował organizator, bardzo atrakcyjne nagrody.

Do 10 czerwca wciąż sa nieco niższe opłaty startowe, natomiast szczegółowe informacje dotyczace wyścigu znajdziecie w  Regulaminie

Pod tym linkiem znajdziesz zapisy do wyścigu : zapisy Molo Osiek Race

Tutaj jest strona wyścigu: https://tatracyclingevents.com/molo-osiek-race


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl