​Przed nami trzeci etap ŻTC BIKE RACE 2021

6 czerwca odbędzie się trzeci etap ŻTC BIKE RACE 2021. Tym razem najlepsi kolarze – amatorzy zawitają do województwa łódzkiego, do Opoczna.

Zawody będą jednocześnie memoriałem, urodzonego w Opocznie Marka Galińskiego, który należy do najbardziej utytułowanych polskich kolarzy. Galiński to dziewięciokrotny mistrz Polski Cross Country (2000, 2004−2011) i czterokrotny w maratonie MTB (2006−2007, 2009−2010), dziesięciokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB, trzeci zawodnik mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin), wielokrotny uczestnik mistrzostw świata i Europy. Jemu właśnie poświęcona zostanie kategoria M30 w Super Prestige.

Zapraszam wszystkich do Opoczna, gdzie odbędzie się trzeci etap naszego cyklu, a także Memoriał Marka Galińskiego, co gwarantuje podwójne kolarskie emocje – zachęca do udziału w wyścigu, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec

Start i meta zlokalizowane zostaną na ul. św. Marka, następnie ulicą Inowłodzką do Bukowca, gdzie zawodnicy skręcą w prawo. Następnie w lewo i kolejno przez Sobawiny, Libiszów, Idzikowice i po skręcie w prawo przez Brzuze i Giełzów. W Radzicach Dużych, skręt w prawo i przez Świerczynę, Trzebinę do Zameczku, gdzie skręt w prawo w kierunku na Opoczno. Następnie przez Wolę Załężną wjazd do Opoczna ulicą Staromiejską. Ze Staromiejskiej skręt w prawo w Batorego i w lewo w Kwiatową, następnie skręt w prawo w ulicę św. Marka, na której znajdzie się meta.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl