Maratony Kresowe rozpoczynają sezon w Wasilkowie

Maratony Kresowe rozpoczną 30 maja w Wasilkowie położonym w Powiecie Białostockim trzynasty sezon startowy. Będzie to już ósma edycja wyścigu w mieście leżącym nad rzeką Supraśl. Termin wyścigu był dwukrotnie przesuwany z powodu sytuacji epidemiologicznej i ograniczeń w organizacji imprez sportowych dla amatorów.Wyścig należy do najbardziej atrakcyjnych wydarzeń w kalendarzu Maratonów Kresowych dzięki bardzo urozmaiconej trasie. Jej pierwsza część prowadzi wzdłuż malowniczej doliny rzeki Supraśl. Na tym odcinku będą rozległe panoramy i piękne widoki. Następnie zawodnicy wjeżdżają do bezkresnej Puszczy Knyszyńskiej, gdzie trasa zmienia charakter na interwałowy. Przez kolejne kilkanaście kilometrów cały czas będzie na zmianę pod górę lub w dół. Tegoroczna trasa przeszła duże zmiany w stosunku do lat poprzednich. Jest dużo nowych odcinków, które podnoszą jej trudność i atrakcyjność.


Maratony Kresowe są imprezami dla wszystkich, od przedszkolaków do weteranów. Jak zawsze pierwsi będą się ścigać najmłodsi w wieku 3 - 6 lat w wyścigu HurtowaniaZabawek.pl Mikro Biciklo. Później na trasę wyruszą zawodnicy wyścigu Mini dedykowanego dla zawodników w wieku 7 -12 lat oraz ćwierćmaratonu nazwanego FIT, adresowanego do Młodzików oraz początkowych zawodników MTB.Główny wyścig Maraton wystartuje o godzinie 11:45. W Wasilkowie będzie liczył on 55 kilometrów. Chwilę później, w “westernowe” samo południe na trasę wyruszą zawodnicy Półmaratonu, którzy będą mieli do pokonania dystans ok. 35 kilometrów. Jest to zdecydowanie najczęściej wybierany wyścig, w którym startuje 60% wszystkich uczestników wydarzenia.Na nadchodzący sezon organizatorzy największego cyklu rowerowego Polski Wschodniej zaplanowali aż piętnaście wyścigów. Są to przede wszystkim lokalizacje znane z lat poprzednich lat. Jednak aż trzy nowości Maratony Kresowe proponują w Województwie Lubelskim. 


Ogółem w tym regionie odbędzie się pięć wyścigów, które złożą się na klasyfikację Pucharu Lubelszczyzny. Poza tym osiem wyścigów odbędzie się w Województwie Podlaskim, po jednym w Warmińsko-Mazurskim oraz na Wileńszczyźnie na terytorium Republiki Litewskiej.Współorganizatorem wyścigu jest Urząd Miejski w Wasilkowie. Wydarzenie uzyskało wsparcie: Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Powiatu Białostockiego Głównymi sponsorami cyklu są: Sklepy Rowerowe Peleton, CST, Garmin, producent rowerów Author, Fenwicks oraz HurtowniaZabawek.pl.Więcej informacji o cyklu Maratony Kresowe i wyścigu w Wasilkowie na stronie internetowej www.maratonykresowe.pl


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl